fbpx
Strona głównaWiadomościDzisiaj burze możliwe w całym kraju

Dzisiaj burze możliwe w całym kraju

W poniedziałek Polska znajdzie się w rejonie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego mającego tendencję do zafalowań. Masa powietrza w pobliżu frontu i przed nim będzie cechować się niedużą niestabilnością, w związku z czym niewykluczone są burze.

Na omawianym obszarze prognozowana jest nieduża chwiejność (CAPE do 200-400 J/kg). W ciągu dnia możliwy jest rozwój chmur Cb, część z nich może być wbudowana we frontowe chmury warstwowe. Chmury konwekcyjne mogą przynosić lokalne burze, których liczba i intensywność będzie jednak niewielka (burze prawdopodobnie pojawią się tylko w niektórych regionach). Miejscami mogą one przynieść silniejszy wiatr i przelotne opady. Największe szanse ich rozwoju przypadają na godziny popołudniowe i wieczorne, ale na południu kraju możliwe są też w nocy.

Źródło: Polscy Łowcy Burz

Prognoza konwekcyjna dla Polski na dzień 03.08.2020 i noc 03/04.08.2020

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.