Dziś spotkanie przedstawicieli Izb Rolniczych z prezydentem

HyperFocal: 0

Samorząd rolniczy nie ustaje w aktywnej walce o odrzucenie procedowanej ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.

23-24  września br. przedstawiciele zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych  uczestniczyli  w posiedzeniu Senackiej Komisji Ustawodawczej, podczas której podkreślali, że rolnicy produkują jedną z najbardziej strategicznych rzeczy jaką jest żywność.

Mając na uwadze postanowienia umowy programowej zawartej pomiędzy Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą a Krajową Radą Izb Rolniczych, dziś tj. 28 września na wniosek zarządu KRIR dojdzie do spotkania z prezydentem w związku z rosnącym zaniepokojeniem sytuacją gospodarczą spowodowaną procedowaniem w Sejmie RP tego projektu.

– Dodatkowo pragnę poinformować, że na prośbę inicjatora porozumienia rolniczego, czyli Krajowej Rady, do ponad 100 organizacji rolniczych zostały wysłane zaproszenia do dyskusji w dniu 30 września w Warszawie,  w sprawie  zagrożenia dla polskiej produkcji rolnej i eksportu rolnego, jakie niesie ustawa o ochronie zwierząt – informuje Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR

30 września w Warszawie odbędzie się protest organizowany przez m.in. Agrounię.

– Zarząd KRIR rozumie i podziela frustrację rolników w związku z procedowanymi zmianami, jednak  w naszej opinii w chwili obecnej bardziej istotne są działania na poziomie instytucjonalnym w celu zablokowania  tej  ustawy – dodaje Szmulewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności