Protesty rolników: Dziś ponad sto blokad w całym kraju. Gdzie spodziewać się utrudnień?

Podczas wczorajszej konferencji w Warszawie lider Agrounii Michał Kołodziejczak zapowiedział wraz ze Sławomirem Izdebskim ogólnopolski protest rolników przeciwko tzw. piątce Kaczyńskiego. Jaki charakter będą miały demonstracje?

– Większość miast powiatowych będzie zablokowanych, rolnicy wyjadą na drogi krajowe i wojewódzkie. Nie będą jutro blokowane autostrady i drogi ekspresowe. […] Rolnicy wyjadą w bardzo różnej formie protestować. W niektórych miejscach będą powolne przejazdy traktorem, w niektórych miejscach droga będzie brudna, a w niektórych miejscach staną stałe blokady – mówił na wczorajszej konferencji Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

– Myśleliśmy, że tych blokad będzie kilkadziesiąt. Teraz mamy już pewne szacunki, że będzie ich ponad 100 w całym kraju i co chwilę mamy zgłoszenia o kolejnych. Obserwujemy mobilizację, jakiej do tej pory na polskiej wsi nie pamiętam […]. Warszawa zostanie oszczędzona, ale w Warszawie spotkamy się 13 października. Zapowiadamy potężny paraliż Warszawy, będzie kilkadziesiąt tysięcy rolników – dodał.

Protesty mają rozpocząć się o godz. 10 i potrwają do ok. 13.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności