Dziewczyny na politechniki! nagrodzone

Akcja Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych – Dziewczyny na politechniki! nagrodzona została w I Konkursie o Statuetkę Platerki. Konkurs organizowany jest przez żeńską społeczność szkół imienia hrabiny Cecylii Plater-Zyberkównywspieraną m.in. przez Związek Szlachty Polskiej, Klub Inteligencji Katolickiej oraz program Sukces pisany szminką.”””

Do udziału w konkursie o Statuetkę Platerki zgłoszone zostały osoby i inicjatywy związane z działalnością pozarządową, charytatywną, jak i rządową, medialną, biznesową, z obszaru duchowości, nauki, medycyny, edukacji, kultury i sztuki, sportu.
Nagrodę odebrała Bianka Siwińska, redaktor naczelna miesięcznika Perspektywy” oraz koordynatorka akcji “Dziewczyny na politechniki!”, mówiąc: – Jestem strasznie dumna, że mam szansę współpracować przy tak pozytywnym i potrzebnym projekcie, jakim są “Dziewczyny na politechniki!”. Tworzymy go wszyscy wspólnie – i to czyni go wyjątkowym – polskie uczelnie techniczne, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, patronujące nam ministerstwa i urzędy centralne, władze samorządowe, ogólnopolskie i lokalne media, partnerzy technologiczni i merytoryczni, współpracujące stowarzyszenie kobiet w IT., studentki, doktorantki i naukowczynie z całej Polski. To nagroda dla nas wszystkich. Dzięki tej szeroko zakrojonej współpracy dziewczyn na politechnikach jest faktycznie więcej – a będzie jeszcze więcej!
Jury I Konkursu o Statuetkę Platerki:
Prof. Danuta Hübner – pierwsza polska komisarz w Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była minister ds. europejskich w rządzie Leszka Millera i była szefowa UKIE.
Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna magazynu National Geographic, prowadząca min. program “Kobieta na krańcu świata”, druga Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, podróżniczka, dziennikarka, pisarka.
Olga Kozierowska – redaktor naczelna magazynu Brief, inspiratorka promocji przedsiębiorczości kobiet w mediach, autorka i redaktor Sukcesu Pisanego Szminką oraz konkursu “Bizneswomen Roku”, dziennikarka Radia PIN.
Anna Przedpełska-Trzeciakowska – tłumaczka literatury amerykańskiej i angielskiej, najbardziej znana z przekładów powieści Jane Austen, Członkini PEN Club oraz Towarzystwa Oświatowego im.Cecylii Plater-Zyberkówny, zasłużona Platerka.
oanna Radziwiłł – prezes Fundacji św. Jana Jerozolimskiego, kawaler maltański, laureatka Orderu Uśmiechu, filantrop, psycholog. Pomaga dzieciom z rodzin patologicznych oraz osobom niepełnosprawnym, prowadzi “Dom Małego Stasia”, “Dom Św. Mikołaja” oraz “Dom Pawła”. Więcej informacji: www.dziewczynynapolitechniki.pl
Źródło: Fundacja Edukacyjna Perspektywy”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności