fbpx

Dzień pola w Winnej Górze IOR

Innowacje w ochronie roślin wynikające ze strategii KE – pod takim hasłem odbył się Dzień Pola w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Winnej Górze Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego.

W deszczowej aurze uczestnicy spotkania zlustrowali pola doświadczalne. Z bliska przyglądano się m.in. różnicom kolekcji odmian kukurydzy.

Specjaliści z IOR-PIB przedstawili uprawy różnych gatunków rolniczych w systemach rolnictwa precyzyjnego, integrowanej ochrony roślin, ekologicznych. Nie zabrakło tematu ochrony z wykorzystaniem metod biologicznych m.in. w zbożach.

Na polach RDZ wskazywano, nad czym aktualnie pracują naukowcy. Eksperci na podstawie prowadzonych doświadczeń podpowiadali, jak najlepiej prowadzić daną uprawę. Korzystając z obecności specjalistów IOR-PIB można było zaczerpnąć z ich wiedzy i uzyskać indywidualne porady dotyczące ochrony roślin.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.