fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinDzień pola w Winnej Górze IOR

Dzień pola w Winnej Górze IOR

Innowacje w ochronie roślin wynikające ze strategii KE – pod takim hasłem odbył się Dzień Pola w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Winnej Górze Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego.

W deszczowej aurze uczestnicy spotkania zlustrowali pola doświadczalne. Z bliska przyglądano się m.in. różnicom kolekcji odmian kukurydzy.

Specjaliści z IOR-PIB przedstawili uprawy różnych gatunków rolniczych w systemach rolnictwa precyzyjnego, integrowanej ochrony roślin, ekologicznych. Nie zabrakło tematu ochrony z wykorzystaniem metod biologicznych m.in. w zbożach.

Na polach RDZ wskazywano, nad czym aktualnie pracują naukowcy. Eksperci na podstawie prowadzonych doświadczeń podpowiadali, jak najlepiej prowadzić daną uprawę. Korzystając z obecności specjalistów IOR-PIB można było zaczerpnąć z ich wiedzy i uzyskać indywidualne porady dotyczące ochrony roślin.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.