Dzień Pola BSO Polska

“Dzień Pola BSO” to cykliczna impreza organizowana przez BSO Polska S.A., oraz Związek Plantatorów Buraka Cukrowego. Na pokazowej plantacji buraka cukrowego Państwa Barbary i Marka Barczyków w Tarnówce w dniu 5 czerwca br spotkali się przedstawiciele przemysłu cukrowniczego, firmy związane z uprawą buraka cukrowego i innymi gałęziami produkcji rolnej, przedstawiciele ośrodków naukowych i badawczych, a przede wszystkim Rolnicy i Plantatorzy buraka cukrowego.

Na spotkaniu nie zabrakło również dobrej rozrywki oraz  konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Niewątpliwym hitem była zbudowana w stylu ludowym wioska ” Co-Products, gdzie prezentowano produkty paszowe Tofi. Imprezę uświetniła wystawa bydła zorganizowana przez OHZ Osięciny Sp. z o.o. oraz wystawa koni i owiec z KOM-ROL Kobylniki. Prezentowane były najlepsze wystawowe sztuki zwierząt w grupie bydła mlecznego, koni i owiec. Atmosferę uprzyjemniała kapela, można było wsiąść udział w licznych konkursach czy też czy też obejrzeć pokazy rękodzieła ludowego.
Dzień Pola z roku na rok staje się imprezą coraz bardziej atrakcyjną dla Plantatorów i klientów Co-Products, co potwierdziła również tegoroczna frekwencja.

opr. MS/Wrp.pl

Informacje o BSO:– <img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/bsologo.jpg align=right width=200
British Sugar, właściciel BSO (British Sugar Overseas) Polska należy do Associated British Foods – międzynarodowego koncernu działającego w sektorze spożywczym, dodatków do żywności i handlu detalicznym, którego roczny wynik sprzedaży wynosi 6,8 miliarda funtów.

W Polsce firma British Sugar Overseas jest obecna od roku 1989. Wówczas to powstał SugarPol (Toruń) Sp. z o.o., j-v pomiędzy firmami Cukrownie Toruńskie, Rolimpex i British Sugar (Overseas), w której to British Sugar (Overseas) objęła większościowe udziały w wysokości 51 procent. Do spółki weszły dwie kujawskie cukrownie Unisław i Ostrowite. W 1994 roku do Grupy dołączony został trzeci zaklad – cukrownia Świecie.

W 1997 roku BSO Polska Sp. z o.o. objęła pakiet kontrolny w Cukrowni Glinojeck S.A., by w kolejnym 1998 roku objąć akcje dwóch sąsiednich zakładów: Cukrowni Michałów w Lesznie (80,6 proc.) i Cukrowni w Ciechanowie (81,8 proc.). Restrukturyzacja tej powiększonej grupy doprowadziła do tego, że Cukrownia Glinojeck S.A. stała się największym zakładem w branży w Polsce pod względem wielkości przerobu dobowego i rocznej produkcji, która w roku 2002 wyniosła ponad sto tysięcy ton cukru. N”