fbpx
Strona głównaPozostałeDzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Gdańsku

Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Gdańsku

W niedzielę 1 czerwca w siedzibie Pełnomocnictwa Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Gdańsku, która mieści się przy ul. Chmielnej odbędzie się Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr Januszem Kochanowskim (na zdjęciu). Od godziny 10.00 do 15.00 osoby zainteresowane historią i funkcjonowaniem tej instytucji będą miały szansę uzyskania informacji oraz zapoznania się z warunkami codziennej pracy Rzecznika oraz jego Pełnomocnika.

Od 10.00 do 10.45 wszyscy chętni będą mogli zapisać się na wyścigi kajakowe, które odbędą się o 11.00. O 10.30 zorganizowany będzie przyjazd rowerzystów po mieście. O 10.45 studenci z Kliniki Prawa udadzą się na wycieczkę po siedzibie BRPO w Gdańsku. Między 11.20 a 11.50 Harcerska Grupa Ratownicza Alfa” zorganizuje pokaz ratownictwa przedmedycznego. O godz. 12.00 zapraszamy na konferencję prasową. O 13.00 studenci z Koła Naukowego Prawa Konstytucjonalnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego będą mogli zwiedzić siedzibę BRPO. O 14.15 wręczone zostaną nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursach.

Cele organizacji Dnia Otwartego to przybliżenie instytucji obywatelom oraz edukacja gości, również tych najmłodszych w zakresie praw człowieka i obywatela. Projekt jest kierowany w szczególności do młodzieży szkolnej i studentów, oraz wszystkich osób, które chciałyby skorzystać z pomocy Rzecznika. W wydarzeniu pomagać będą przedstawiciele organizacji pozarządowych takich jak: Gdański Komitet Obywatelski, Regionalne Centrum Integracji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku, Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna przy Uniwersytecie Gdańskim, Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Hufiec ZHP Gdańsk- Śródmieście oraz osoby “zaprzyjaźnione” z Biurem.

Biuro Rzecznika przewidziało na ten dzień wiele atrakcji. Przede wszystkim można będzie złożyć wniosek do RPO oraz skorzystać z porad pracowników Biura.

Dzień Otwarty z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Gdańsku będzie trzecim w kolejności, po Dniu Otwartym w Katowicach i Wrocławiu.

opr. MS, Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.