Dzieciaki Mleczaki

W dniu 18 stycznia, ruszyła oficjalna strona programu Dzieciaki Mleczaki! Jest to projekt edukacyjno-informacyjnyskierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała nowe działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.

Strona www.dzieciakimleczaki.pl została zaprojektowana przy współpracy psychologów szkolnych, metodyków i pedagogów. Wszystko po to, by w jak najciekawszy sposób zachęcić dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, a także poszerzyć ich wiedzę na temat zawartych w mleku ogromnych wartości odżywczych. Barwna grafika, przejrzysty układ, ciekawe artykuły, to tylko nieliczne walory tej strony, którą koniecznie muszą Państwo odwiedzić.

Jednym z naszych działań statutowych jest promocja spożycia mleka – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka. – Już realizujemy projekt „Mam kota na punkcie mleka” –  ciekawą kampanię skierowaną do uczniów szkół podstawowych i pierwszych klas gimnazjum. Tę kampanię robimy wspólnie z dostawcami mleka – Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej, naszego rządu oraz Funduszu Promocji Mleka. Natomiast projekt Dzieciaki Mleczaki skierowany jest do tych najmłodszych – dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie realizowane działania promocyjne są synergiczne i mają za zadanie wzrost wiedzy na temat walorów mleka oraz wzrost konsumpcji mlecznych wyrobów.

Treść i układ dzielą się na dwie zasadnicze części: strefę rodzica i strefę dzieciaka. Każda z nich ma odpowiednio dostosowaną zawartość merytoryczną i ilustracyjną. W strefie przeznaczonej dla dzieci znajdują się zakładki z grami, przepisami na smakołyki, informacjami naukowymi. Panel ma także przesympatycznych bohaterów – ekipę tytułowych Dzieciaków Mleczaków, którzy towarzyszą najmłodszym w przyswajaniu wiedzy i dobrej zabawie. Całość jest niezwykle barwna i zachęcająca do częstego odwiedzania serwisu. Strefa Rodzica natomiast, zawiera praktyczne informacje i porady, w jaki sposób zachęcić i uprzyjemnić dzieciom spożywanie mlecznych posiłków. Szczególnie interesujący jest cykl artykułów poświęcony językowi dziecka od pierwszych dni jego życia.  
Doskonale przemyślana i ciekawie zaprojektowana, odpowiadająca na potrzeby współczesnego rodzica i dziecka strona, to świetny pomysł na promowanie zdrowego odżywiania, którego niezbędnym składnikiem jest mleko i jego przetwory.

„Dzieciaki Mleczaki” po raz pierwszy zawitały do przedszkoli w ubiegłym roku. Tysiące książeczek przeznaczonych dla przedszkolaków, a przygotowanych przez metodyków wczesnoszkolnych trafiło do polskich przedszkoli.

W tym roku oprócz strony internetowej planujemy szereg akcji promocyjnych w przedszkolach, m.in. konkursy, konferencje i spotkania z przedszkolakami – dodaje Agnieszka Maliszewska. – Będzie wydrukowana też ciekawa książka z mlecznymi historiami. Działania te możemy realizować dzięki wsparciu z Funduszu Promocji Mleka i składkom płaconym przez naszych Członków.

Polska Izba Mleka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności