Duży wzrost na rynku przyczep rolniczych

W lipcu bieżącego roku zarejestrowano 1097 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to już kolejny miesiąc, kiedy notowany jest lepszy wynik niż w miesiącu poprzednim.

W stosunku do czerwca br. zanotowano 324 rejestracje więcej. Porównując do lipca 2019, tegoroczna ilość rejestracji jest wyższa o 85 szt. Patrząc na cały okres od początku roku,
zanotowano 4350 szt. zarejestrowanych nowych przyczep rolniczych. To o 945 szt. więcej niż przed rokiem, co daje wzrost o 27,8%.

Pronar pozostaje liderem rynku. Od stycznia do lipca br. zarejestrowano 1757 szt. nowych przyczep tej marki. Jest to o 339 szt. więcej niż rok wcześniej. Pronar na koniec lipca osiągnął 40,4% udziałów rynkowych. Drugie miejsce z wynikiem 641 szt. zajmuje Metal-Fach. Marka ta również notuje lepszy wynik niż przed rokiem. 195 szt. więcej niż rok wcześniej, pozwoliło na osiągnięcie 14,7% udziałów rynkowych. W tym miesiącu zmiana nastąpiła na miejscu trzecim. Tym razem trzecią pozycję zajmuje Metaltech z wynikiem 410 szt. i 9,4% udziałów rynkowych. Wielton, na miejscu czwartym, notuje 388 szt. i 8,9% udziałów rynkowych.

Na rynku używanych przyczep notujemy ponownie odbicie w górę. Po siedmiu miesiącach roku zarejestrowano 3072 szt. przyczep używanych. To o 146 szt. więcej niż rok wcześniej. Oznacza to wzrost o 5%.

Źródło: PIGMiUR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności