DuPont wspiera młodych liderów

DuPont wraz z Resolution Project ogłosiły globalne partnerstwo zawarte w celu wspierania społecznie odpowiedzialnych młodych liderów, którzy rozpoczynają innowacyjne przedsięwzięcia społeczne. DuPont zapewni środki na finansowanie realizowanych projektów oraz dostęp do wiedzy naukowej i technicznej. Eksperci firmy będą także wpierać na zasadzie wolontariatu studentów, którzy angażują się w rozwiązanie najważniejszych wyzwań na całym świecie.

Partnerstwo będzie koncentrować się na czterech kluczowych obszarach: zapewnieniu wystarczającej ilości żywności na świecie, poprawie systemów energetycznych i dostaw energii, ochronie ludzi i środowiska i promocji edukacji w obszarach takich jak nauka, technologia, inżynieria i matematyka.
­– Cieszymy się, że możemy zaoferować najbardziej obiecującym młodym liderom możliwość działania w przedsięwzięciach społecznych. Wierzymy, że nasza współpraca z Resolution Project przyniesie zmiany na długie lata – mówi William D. Provine, dyrektor Nauki i Technologii w firmie DuPont. – Jesteśmy podekscytowani mogąc odegrać istotną rolę w umacnianiu tego ekosystemu i pomagając uczestnikom programu Resolution Project w uzyskaniu dostępu do konkretnego i właściwego wsparcia – dodaje. 
Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z firmą DuPont, będącą światowym liderem w dziedzinie technologii i innowacji,  i wesprzeć w ten sposób uczestników programu Resolution Project z całego świata – powiedział Oliver Libby, przewodniczący i współzałożyciel Resolution Project.
Studenci z całego świata mogą wziąć udział w konkursie Resolution Project Social Venture Challegnes (SVCs). Jest to wieloetapowy konkurs, który przeznaczony jest dla studentów posiadających licencjat. Uczestnicy muszą zaproponować efektywne i społecznie odpowiedzialne przedsięwzięcia, które mogą przyczynić się do rozwiązania najpoważniejszych problemów społecznych dzięki innowacyjnych, przedsiębiorczym i wymiernym działaniom.  Najbliższa edycja konkursu odbędzie się m.in. podczas takich tegorocznych wydarzeń, jak World Model United Nations Conference, Clinton Global Initiative University oraz Igniting Innovation Summit w Harvardzie.
Zwycięzcy otrzymają stypendium na rozpoczęcie działań oraz pełne wsparcie organizacyjne, a także dostęp do zasobów światowej sieci doradztwa oraz praktyczną pomoc mentorów, którzy pomogą młodym społecznie odpowiedzialnym liderom w ich dalszym rozwoju.
Obecnie na sześciu kontynentach działa ponad 100 stypendystów Resolution Project, którzy wdrażają aktywne rozwiązania dla najbardziej palących problemów świata. Łączy ich zaangażowanie w idee przyświecające w firmie DuPont i inicjatywie Resolution Project ramach partnerstwa, czyli współpracę publiczno-prywatną, rozwój innowacji oraz chęć zmiany świata.
Resolution Project jest wyjątkową inicjatywą skierowaną do młodych i ambitnych aktywistów społecznych. Od powstania w 2007 roku zrzesza młodych liderów innowacyjnych przedsięwzięć społecznych, zachęcając ich poprzez system stypendiów do pozytywnego działania. Stypendyści Resolution Project otrzymują niezbędne i praktyczne wsparcie na realizację swoich działań i dalszy rozwój. Ci młodzi ludzie działają na wszystkich kontynentach na rzecz kluczowych obszarów, takich jak: edukacja, ochrona zdrowia, prawa człowieka, zasoby wodne i zrównoważony rozwój. Resolution Project tworzy dzięki temu pokolenie społecznie odpowiedzialnych liderów. Resolution Project jest organizacją non-profit. Więcej informacji: www.resolutionproject.org.
(Źródło: DuPont)