DuPont w pierwszej setce

DuPont w rankingu 2015 Thomson Reuters Top 100 Global Innovators pojawił się już po raz piąty z rzędu. Jest to prestiżowe wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

– Innowacyjność DuPont oparta na wiedzy i nauce daje możliwość tworzenia rozwiązań z prawdziwego zdarzenia, napędza wzrost spółki, jej wartości i rozwiązuje niektóre z największych globalnych wyzwań – powiedział wiceprezes spółki oraz dyrektor departamentu Science & Technology, Douglas Muzyka.
 
Wśród innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez DuPont znajdują się zaawansowane enzymy oraz zrównoważony łańcuch dostaw biomasy dla jednej z pierwszych na świecie biorafinerii etanolu celulozowego w miejscowości Nevada w stanie Iowaa, DuPont Corian Charging Surface – bezprzewodowy moduł do ładowania telefonów komórkowych i tabletów, najnowsze rozciągalne materiały przewodzące do produkcji e-tekstyliów, DuPont Kevlar –  zaawansowane osłony przeciwbalistyczne i podobne produkty, Tyvek HomeWrap – folie budowlane i opakowania do wyrobów medycznych, Nomex – osłony termiczne, Optimum AcreMax – środki ochrony przeciw owadom, Sorona – włókna pozyskiwane z odnawialnych źródeł, Rynaxypyr – środek ochrony przeciw owadom oraz nagrodzone DuPont Solamet fotowoltaiczne metalizujące pasty, które zwiększają ilość energii produkowanej przez panele słoneczne i DuPont Danisco HOWARU Cardio – wysokiej klasu probiotyk, który znacznie poprawia poziom cholesterolu całkowitego i “dobrego” cholesterolu LDL. 
 
W 2014 r. pracujący w DuPont naukowcy i inżynierowie opublikowali łącznie ok. 300 artykułów w czsopismach naukowych, zaś sama spółka podpisała ponad 3000 umów o współpracy technologicznej z innymi firmami i uniwersytetami.
 
Prowadzony od pięciu lat przez Thomson Reuters program 2015 Top100 Global Innovators jest sprawdzonym zasobem inwestycyjnym, w rzeczywisty sposób wpływa on na zwiększanie wydatków na badania i rozwój, wspiera składanie patentów w skali całego świata i rozwój nowych rynków, co zwiększa zyski i napędza działalność gospodarczą w poszczególnych regionach. Wg informacji Thomson Reuters, w 2014 r. wszystkie firmy wpisane do rankingu Top 100 Global Innovators wypracowały łącznie dochody przekraczające 429 bilionów dolarów i zainwestowały ponad 20 bilionów dolarów w badania i rozwój (w walucie lokalnej). 
 
Renata Struzik, źródło: DuPont
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności