DuPont uzyskuje pełną własność firmy Solae kupując 100% jej akcji

W dniu 1 maja DuPont ogłosił, że odkupił od firmy Bunge akcje Solae, LLC, firmy joint-venture i producenta składników na bazie soji. Poprzednio DuPont posiadał 72 procent w joint-venture podczas, gdy Bunge pozostałe 28 procent.

DuPont jest zaangażowany w sektor Żywienia i Zdrowia. Ta inwestycja w Solae wraz z ubiegłoroczną akwizycją Danisco, znacząco wzmocniła naszą wiodącą pozycję w dziedzinie produkcji składników żywności” – powiedział James C. Borel, Wiceprezes DuPont. – “Naukowe doświadczenie Solae i pozycja rynkowego lidera jest kluczowym elementem w naszych planach zwiększenia jakości i ilości żywności dla rosnącej liczby ludzi na świecie.”

Nasi klienci skorzystają teraz z naszego pełnego zaangażowania w firmę Solae. Przyspieszymy innowacyjność i zwiększymy nasze możliwości naukowe w zakresie specjalistycznych składników żywności” – powiedział Craig F. Binetti, zarządzający segmentem Żywienia i Zdrowia w DuPont. – “Nasze długoterminowe cele finansowe w tym segmencie to osiągnięcie rocznej stopy wzrostu w przedziale 7-9 procent CAGR i zwiększenie marży na zysku operacyjnym przed opodatkowaniem do przedziału 12-14 procent. Posiadając 100% udziałów w firmie Solae, w wyniku zakładanych synergii, DuPont przesunie swoje marże do ich górnego pułapu.”

Solae, LLC jest światowym liderem w opracowywaniu składników pożywnej i smacznej żywności na bazie soi. Solae dostarcza rozwiązań, które są unikalną kombinacją funkcjonalnych, pełnowartościowych, ekonomicznych oraz zrównoważonych zysków dla naszych klientów. Firma została stworzona przez joint-venture DuPont oraz Bunge w 2003 i ma siedzibę w St. Louis, Missouri, w Stanach Zjednoczonych. Solae otrzymało Certyfikację 2011-2012 Ethisphere’s Ethics Inside i zostało jedną z najbardziej etycznych firm na świecie w latach 2010, 2011 and 2012. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę: www.Solae.com

DuPont (NYSE: DD), od 1802 roku wprowadza na globalny rynek rozwiązania naukowe i inżynierię na światowym poziomie w postaci innowacyjnych produktów, materiałów i usług. DuPont wierzy że, poprzez współpracę z klientami, rządami, środowiskiem naukowym, organizacjami pozarządowymi i liderami opinii, może pomóc znaleźć rozwiązania takich globalnych wyzwań jak: zapewnienie wystarczającej ilości zdrowej żywności dla ludzi na całym świecie, zmniejszenie zależności od paliw kopalnych, a także ochrona życia i środowiska . Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat firmy DuPont i jej zaangażowania w innowacyjność, odwiedź www.dupont.com

Źródło: DuPont