Drwale – studenci na start!

Już jutro, 14 maja odbędą się w Warszawie pierwsze i jedyne profesjonalne zawody drwali – studentów. Młodzi zawodnicy będą konkurować o możliwość zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski 2010 oraz o szansę na stanie się jednym z reprezentantów Polski na jesiennych Międzynarodowych Zawodach Drwali 2010.

14 maja w Warszawie będą miały miejsce I Regionalne Zawody Drwali – Studentów Wydziałów Leśnych. Zawody odbędą są dzięki współpracy: Samorządu Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) z firmą Husqvarna. Patronat Honorowy nad zawodami objęli m.in.: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rektor SGGW. W polskich eliminacjach studentów wezmą udział zawodnicy z trzech uniwersyteckich Wydziałów Leśnych. Do rywalizacji przystąpią trzy 10-osobowe drużyny.

Dwa lata temu po prawie 20. latach przerwy Husqvarna przyczyniła się do wyłonienia poprzez ogólnopolskie eliminacje drwali – Kadry Narodowej Polski. Reprezentacja wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach Drwali w Niemczech w 2008 roku. W tym roku ponownie Husqvarna będzie przygotowywać reprezentację Polski na te prestiżowe mistrzostwa. Po raz pierwszy w Polsce zaangażowano do współzawodnictwa drużyny ze środowiska studenckiego.

– Zawody przeprowadzimy w oparciu o wszelkie zasady bezpieczeństwa – powiedział Piotr Stański, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Husqvarna. Celem tych eliminacji jest m.in.: sprawdzenie umiejętności i wymiana doświadczeń, upowszechnienie i wpojenie zasad bezpieczeństwa podczas pracy pilarką podczas codziennych obowiązków drwala. Każda z konkurencji będzie odpowiednio punktowana. Nad zawodami i oceną zawodników w konkurencjach czuwać będzie sztab profesjonalnych jurorów, złożony ze specjalistów danej konkurencji. Przez cały dzień zawodnicy będą udowadniać swoje umiejętności i precyzję w kategoriach konkursowych. Przygotowanie się do zawodów i udział we wszystkich pięciu konkurencjach wymaga wielogodzinnego i pracochłonnego treningu, doświadczenia oraz ciężkiej pracy – dodał Adam Depka Prądzinski, Koordynator Zawodów.

Zawodnicy wezmą udział w 5 konkurencjach: ścinka drzew, okrzesywanie, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód oraz dokładność przerzynki.

Ostatnie mistrzostwa w 2008 roku odbyły się w Niemczech. Gospodarzem tegorocznego turnieju będzie Chorwacja. W mistrzostwach w 2008 roku, po prawie 20-letniej przerwie wystartowała ponownie Reprezentacja Polski, jako: Polish Husqvarna Team.

Przebieg zawodów Drwali Studentów:
•Zawody odbędą się: 14 maja.
•Od godzin porannych zawodnicy przez cały dzień będą zmagać się w konkurencjach (od godz. 7 rano do godz. 17.30).
•Konkurencja pierwsza: Ścinka drzew – odbędzie się w: Nadleśnictwie Chojnów, Leśnictwie Sękocin, oddział: 57a, 57c – drzewostan sosnowy. Start o godz. 08.00 – ze względów bezpieczeństwa: bez udziału publiczności!
•Pozostałe cztery konkurencje odbędą się w godz. 14.00 – 17.00: Kampus SGGW, ul. Nowoursynowska 166, przed budynkiem Wydziału Leśnego.
•Ogłoszenie wyników oraz dekoracja zwycięzców odbędzie się ok. godz. 17.00 na terenie Kampusu SGGW

W imieniu Organizatorów i firmy Husqvarna, Sponsora Głównego imprezy zapraszamy do udziału w eliminacjach. Emocje gwarantowane!!!

Źródło: Husqvarna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności