Drugi nabór dla powodzian

Jeszcze w tym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadzi drugi nabór wniosków o wsparcie na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez powodzie.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 12 listopada zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie wsparcia z działania Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”. W tym pierwszym naborze do ARiMR wpłynęło ponad 760 wniosków, a łączna kwota wsparcia o jaką ubiegają się rolnicy wynosi ponad 61 milionów złotych. Dostępne w tym działaniu środki finansowe wynoszą około 400 milionów złotych. Najwięcej wniosków o pomoc złożyli rolnicy z województwa świętokrzyskiego i lubelskiego. Do Oddziałów Regionalnych ARiMR trafiło tam odpowiedni blisko 280 i 200 wniosków. Liczba złożonych wniosków oraz wynikająca z nich kwota mogą ulec zwiększeniu, bowiem część rolników wysłała dokumenty za pośrednictwem poczty.

Jednak ci poszkodowani przez tegoroczne powodzie i obsunięcia się ziemi rolnicy, którzy nie zdążyli złożyć wniosków o takie wsparcie w pierwszym naborze, będą mogli zrobić to także później. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie w tym roku jeszcze raz przyjmowała wnioski na “Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych”. Zasady udzielania wsparcia pozostaną niezmienione, a termin wznowienia naboru wniosków o przyznanie takiej pomocy zostanie ogłoszony przez Prezesa ARiMR Tomasza Kołodzieja za pośrednictwem portalu internetowego Agencji oraz dziennika o zasięgu ogólnopolskim.
Szczegóły zasad udzielania wsparcia dla gospodarstw poszkodowanych w powodzi podawaliśmy w materiale http://www.wrp.pl/Indhold/sider/show_article-7/default.aspx?id=8965

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności