fbpx

Druga szansa na otrzymanie dofinansowania

Rolnicy uprawiający zboża oraz rzepak i rzepik, którzy składali wnioski o wsparcie finansowe w ramach naboru prowadzonego między 1 czerwca a 31 lipca 2023 r., spełnili warunki, ale nie otrzymali dofinansowania, mogą od 29 września do 31 października br. składać nowe wnioski. 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rolnicy uprawiający kukurydzę, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, mieszanki zbożowe, rzepak lub rzepik, którzy spełnili warunki przyznania pomocy obowiązujące w ramach skierowanego do nich naboru prowadzonego między 1 czerwca a 31 lipca 2023 r. i nie otrzymali tej pomocy, mogą się starać o dofinansowanie do 31 października 2023 r. Przeznaczone na ten cel środki pochodzą z budżetu państwa. 

Samasz loteria - baner

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o zagrożeniu utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, nieotrzymaniu pomocy w ramach nadzwyczajnego wsparcia dla sektorów zbóż i nasion oleistych oraz zrzeczeniu się prawa do tego dofinansowania. 

Wnioski do 31 października 2023 r. przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można składać bezpośrednio w placówkach Agencji, wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl. 

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.