fbpx

Drogie owoce

Wszystko wskazuje na to, że truskawkami nie napełnimy brzuchów do syta. N

Długa zima i chłodna wiosna nie wpłynęły korzystnie na uprawę tych owoców. Przewiduje się, że zbiory będą dużo niższe, ceny dużo wyższe, a owoce mniej dorodne niż rok temu. Część rolników zrezygnowała z uprawy truskawki z czysto ekonomicznych względów, po prostu nie opłaca się ich uprawa, a przyczyna były dumpingowe ceny truskawek z Chin. Dziś płaci się 10 zł za kilogram truskawek spod folii, ale jak spodziewają się skupujący będą one z dnia na dzień tańsze, kiedy pojawią się truskawki gruntowe. Rolnicy apelują, że zła pogoda i brak słońca przyczynia się do tego, że truskawki mają opóźniony o przynajmniej dwa tygodnie proces dojrzewania, zawiązki czarnej porzeczki opadają, wiśnie i jabłonie nieco przymarzły. Wszystko to przyczyni się do tego, że owoce w sezonie będą droższe niż w zeszłym roku.

Opr. A.Arabska na podstawie materiałów prasowych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.