fbpx
Strona głównaCenyDrób w dobrej cenie

Drób w dobrej cenie

Producenci żywca drobiowego mogą spać spokojnie. Ceny nie tylko są stabilne, ale też z tygodnia na tydzień coraz wyższe. Obecnie zakłady drobiarskie kupują kurczęta brojlery przeciętnie po 3,48 zł/kg wobec 3,49 zł/kg w poprzednim notowaniu. Cena ta była odpowiednio o 1% i 4% niższa niż przed miesiącem i rokiem. Za żywiec indyczy dostawcy uzyskiwali przeciętnie 5,79 zł/kg, o 1% więcej niż tydzień wcześniej oraz o 2% więcej niż przed miesiącem. Jednocześnie był to poziom cen o 10% wyższy niż przed rokiem.

– W trzecim tygodniu września br. tuszki kurcząt patroszonych z szyjami potaniały o 4% i zbywano je przeciętnie po 5,24 zł/kg. Były one tańsze niż przed miesiącem o 7% oraz o 4% tańsze niż przed rokiem. Tuszki indyków patroszonych sprzedawano średnio 9,16 zł/kg, o 2% drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. Jednocześnie cena tuszek indyków była o 5,5% wyższa niż przed rokiem – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR

Opracował: Samuel Skrzysz

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.