fbpx

Drób w dobrej cenie

Producenci drobiu wreszcie mają powody do zadowolenia, bowiem od dwóch tygodni w krajowym skupie drożeje żywiec drobiowy.

– W dniach 4–10.02.2019 r. za kurczęta brojlery dostawcom płacono przeciętnie 3,23 zł/kg, o 2% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 1% więcej niż miesiąc wcześniej. Cena indyków średnio wyniosła 5,65 zł/kg i była o 1% wyższa niż przed tygodniem i miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery potaniały o 4%, a indyki podrożały o 20% – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W zakładach drobiarskich tuszki kurcząt zbywano przeciętnie po 5,13 zł/kg, o 8% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 7% drożej niż przed miesiącem. Jednocześnie tuszki kurcząt były o 6% tańsze niż przed rokiem.

Cena tuszek indyków średnio wyniosła 8,87 zł/kg i była o 3,5% niższa niż tydzień wcześniej. Jak podkreśla KOWR był to poziom cen zbliżony do uzyskanego przed miesiącem, ale o 13% wyższy niż przed rokiem.

Źródło: KOWR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.