fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaDrób nadal w dobrej cenie

Drób nadal w dobrej cenie

W pierwszym tygodniu stycznia za kurczęta brojlery dostawcy otrzymywali przeciętnie3,35 zł/kg, o 1 gr/kg więcej niż w końcu grudnia 2017 r. Był to poziom o 1% niższy niż przed miesiącem, ale o 8% wyższy niż rok wcześniej.

Natomiast cena zakupu indyków, tak jak w poprzednim notowaniu i przed miesiącem, wyniosła 4,91 zł/kg i była o 2% wyższa niż przed rokiem.

– W krajowych zakładach tuszki kurcząt nadal drożeją, a tuszki indyków – tanieją. W dniach 1–7.01.2018 r. przeciętna cena zbytu tuszek kurcząt patroszonych wyniosła 5,27 zł/kg i była o 3% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. Za tuszki indyków płacono średnio 8,26 zł/kg, o 12% mniej niż w poprzednim notowaniu i o 13% mniej niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami sprzed roku tuszki kurcząt były droższe o 11%, a indyków – o 1,5% – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.