Dramatyczny finał wypalania traw pod Kaliszem

fot. PSP Kalisz
Tragiczny finał miał pożar traw, do którego doszło 25 lutego w miejscowości Janków Drugi w podkaliskiej gminie Blizanów. Strażacy, którzy wezwani na pomoc w jego gaszeniu, po dotarciu na miejsce zastali palące się na powierzchni około 20 arów nieużytki, ale też mężczyznę, na którym podczas próby stłumienia ognia zapaliło się ubranie i doznał rozległych oparzeń na całej powierzchni ciała.

69-letni mieszkaniec Jankowa został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, lekarzom niestety nie udało się go uratować.
fot. PSP Kalisz
– Przypominamy, iż nadchodzący okres wiosenny sprzyja osuszaniu traw jednak należy pamiętać, że ich wypalanie jest surowo zabronione oraz bardzo niebezpieczne. Osoby, które decydują się na takie działanie muszą zdawać sobie sprawę, iż mogą narazić siebie lub kogoś na utratę zdrowia lub życia – apelują strażacy z Kalisza.
Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności