fbpx
Strona głównaWiadomościDramatyczny finał wypalania traw pod Kaliszem

Dramatyczny finał wypalania traw pod Kaliszem

Tragiczny finał miał pożar traw, do którego doszło 25 lutego w miejscowości Janków Drugi w podkaliskiej gminie Blizanów. Strażacy, którzy wezwani na pomoc w jego gaszeniu, po dotarciu na miejsce zastali palące się na powierzchni około 20 arów nieużytki, ale też mężczyznę, na którym podczas próby stłumienia ognia zapaliło się ubranie i doznał rozległych oparzeń na całej powierzchni ciała.

69-letni mieszkaniec Jankowa został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, lekarzom niestety nie udało się go uratować.
fot. PSP Kalisz
– Przypominamy, iż nadchodzący okres wiosenny sprzyja osuszaniu traw jednak należy pamiętać, że ich wypalanie jest surowo zabronione oraz bardzo niebezpieczne. Osoby, które decydują się na takie działanie muszą zdawać sobie sprawę, iż mogą narazić siebie lub kogoś na utratę zdrowia lub życia – apelują strażacy z Kalisza.
Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.