fbpx

Dramatyczny finał wypalania traw pod Kaliszem

Tragiczny finał miał pożar traw, do którego doszło 25 lutego w miejscowości Janków Drugi w podkaliskiej gminie Blizanów. Strażacy, którzy wezwani na pomoc w jego gaszeniu, po dotarciu na miejsce zastali palące się na powierzchni około 20 arów nieużytki, ale też mężczyznę, na którym podczas próby stłumienia ognia zapaliło się ubranie i doznał rozległych oparzeń na całej powierzchni ciała.

69-letni mieszkaniec Jankowa został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, lekarzom niestety nie udało się go uratować.
fot. PSP Kalisz
– Przypominamy, iż nadchodzący okres wiosenny sprzyja osuszaniu traw jednak należy pamiętać, że ich wypalanie jest surowo zabronione oraz bardzo niebezpieczne. Osoby, które decydują się na takie działanie muszą zdawać sobie sprawę, iż mogą narazić siebie lub kogoś na utratę zdrowia lub życia – apelują strażacy z Kalisza.
Paweł Palica
Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner