fbpx
Strona głównaSensacjeDramat podczas prac na polu pod Kartuzami. Prasa wciągnęła rękę 16-latka

Dramat podczas prac na polu pod Kartuzami. Prasa wciągnęła rękę 16-latka

Do poważnego wypadku doszło 5 września wieczorem podczas prac polowych, prowadzonych w pomorskiej miejscowości Borowy Las.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, zdarzenie miało miejsce około godziny 20:30. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji oraz służby ratunkowe, a funkcjonariusze ustalili, że podczas wykonywania tam prac polowych przy użyciu ciągnika rolniczego i prasy do słomy, doszło do awarii sprzętu. 16-letni chłopak podjął wówczas samodzielną próbę naprawy prasy, niestety zakończyła się ona tym, że maszyna wciągnęła jego rękę. Pomocy udzielało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało poszkodowanego do szpitala.

Policjanci z Kartuz zwracają uwagę na to, że według danych KRUS, w okresie żniw wypadkom ulega średnio jedna czwarta osób spośród ogółu poszkodowanych w wypadkach przy pracy w gospodarstwach rolnych w skali roku. W tym czasie przyczyną niemal połowy wypadków są upadki osób, około 11% to wypadki związane z pochwyceniem i uderzeniem przez części ruchome maszyn i urządzeń, a 12% stanowią zdarzenia spowodowane uderzeniem, przygnieceniem lub pogryzieniem przez zwierzęta inwentarskie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.