Dożynki Prezydenckie Spała 2016

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się w niedzielę 11 września. Rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą Świętą w Kaplicy Polowej Armii Krajowej z udziałem Pary Prezydenckiej, po czym barwny korowód dożynkowy wyruszy na stadion Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie o godz. 14. rozpocznie się ceremonia dożynkowa. Tradycyjnie w przeddzień dożynek odbędzie się konkurs Prezydenta RP na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.


Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP, dożynkom w Spale już od soboty 10 września  towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. pokazy rzemiosła i rękodzieła artystycznego, kiermasz tradycyjnej polskiej żywności, występy zespołów ludowych oraz Miasteczko Regionów, w którym prezentowane będą uroki i osiągnięcia poszczególnych województw.

Program Dożynek Prezydenckich:
10 września (sobota):
14.30  – Udział Małżonki Prezydenta RP w prezentacji grup wieńcowych podczas konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej(Stadion COS).
16.30  – Udział Małżonki Prezydenta RP w rozstrzygnięciu Konkursu Wieńcowego (Stadion COS).
16.40 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Co najbardziej lubię w Polsce”. Wręczenie nagród i dyplomów. (Stadion COS)

11 września (niedziela):
10.30  – Wspólne złożenie przez Parę Prezydencką oraz panią Anitę Włodarczyk wiązanki kwiatów przy kamieniu upamiętniającym patronkę stadionu Kamilę Skolimowską
11.00  –  Wręczenie przez Parę Prezydencką dyplomów dla grup wieńcowych  (przed Kaplicą)
11.30 – Udział Pary Prezydenckiej w mszy świętej w Kaplicy Polowej AK.
12.45 –  Przejście Pary Prezydenckiej z korowodem dożynkowym na miejsce Ceremoniału Dożynkowego.
14.00  – Udział Pary Prezydenckiej w Ceremoniale Dożynkowym (stadion COS). Planowane wystąpienie Prezydenta RP.
15.15  – Zwiedzanie przez Prezydenta RP Miasteczka Regionów.