Dożynek czas!

Wrzesień to dla rolników miesiąc tradycyjnego świętowania. Właśnie teraz odbywają się liczne dożynki, czyli dziękczynne uroczystości znane na polskich ziemiach od wieków. Firma Cedrob od lat stara się wspierać inicjatywy, które mają na celu podtrzymanie i promocję polskiej tradycji oraz historii. Dlatego we wrześniu i październiku aktywnie uczestniczy w wielu imprezach dożynkowych w regionie.

Dożynki województwa kujawsko pomorskiego już za nami
Dożynki województwa kujawsko-pomorskiego zostały zorganizowane w Rypinie, w dniach 7 i 8 września br. W trakcie tej dwudniowej imprezy miało miejsce wiele atrakcji, tak że każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Odbyło się narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry objęte patronatem Prezydenta RP czy wybory Miss Agra. Nie zabrakło także sportowych emocji. Został rozegrany mecz samorządowców oraz zaliczany do Grand Prix Województwa Kujawsko – Pomorskiego VIII Rypiński Bieg po Zdrowie. Trasa biegu liczyła 10km. W zmaganiach uczestniczył także przedstawiciel Cedrob Pasze. Pan Tomasz Walerowicz, zastępca dyrektora Cedrob Pasze, który zakończył zawody zajmując III miejsce. W swojej kategorii wiekowej okazał się być najlepszym zawodnikiem biegu i stanął na najwyższym miejscu podium.
Firmę Cedrob reprezentował Dyrektor Cedrob Pasze Mirosław Bodek. – Dożynki są głęboko zakorzenione w tradycji polskiej wsi. Jest to dziękczynienie za dobre zbiory i plony. Firma Cedrob jako silna polska firma, uważa za swój obowiązek pielęgnowanie oraz kultywowanie tych pięknych polskich zwyczajów – tak udział Cedrobu w dożynkach komentuje Dyrektor Cedrob Pasze Pan Mirosław Bodek. 
Dożynkom towarzyszyły targi rolnicze Agra Rypin 2013. Podczas targów firma Cedrob wystawiła swoje stoiska, dzięki którym można było zapoznać się z bogatą ofertą wyrobów ciechanowskiego lidera. 
Dożynki w Strzegowie
Firma Cedrob włączyła się w organizację dożynek w Strzegowie poprzez sponsorowanie tego wydarzenia.  Dożynki Diecezji Płockiej i VIII Dożynek Gminy Strzegowo odbyły się w niedziele 15 września w Centrum Kulturowo – Historycznym „Kantor Młyński”. Centralnym punktem uroczystości była podniosła Msza Święta podczas której nastąpiło przekazanie chleba przez Starostów Dożynkowych. Przed Maszą miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji dożynkowych. Program dziękczynnej zabawy obfitował w liczne atrakcje i występy. 
Firma Cedrob wspomogła organizatorów także od strony gastronomicznej. Uczestnicy dożynek mieli możliwość degustacji grillowanych kotletów z prażoną cebulką, medalionów wykwintnych oraz medalionów wykwintnych z serem, a także kiełbasy śląskiej. Były również tace z wędlinami premium marki Gobarto.
Kolejne imprezy zapowiadają się równie ciekawie
Dożynki w Kujawsko-Pomorskim oraz w Strzegowie to dopiero początek licznych uroczystości. W najbliższym czasie firma Cedrob będzie uczestniczyć w Dniach Kukurydzy oraz Buraka w Poświętnem, a 6 października w Dniu Kukurydzy w Skrzelewie. 
Specjalnie na te wydarzenia firma przygotuje grill z produktami Cedrobu oraz wiejski stół z wędlinami Gobarto. Uczestnicy imprez będą mieli możliwość degustacji wyrobów firmy.
(Cedrob)