fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeObecne przepisy dzielą rolników. Nie wszyscy mają te same prawa

Obecne przepisy dzielą rolników. Nie wszyscy mają te same prawa

Rolnicy z Dolnego Śląska postulują do ministra rolnictwa o włączenie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach budżetu PROW gmin miejskich liczących  powyżej 5 tysięcy mieszkańców, w których funkcjonują rolnicy. 

Prowadzą oni na tych terenach produkcję rolnicza, a ze względu na klasyfikacje obszaru jako gminy miejsko – wiejskiej, z którego wyłączono miasta liczące ponad 5 tysięcy mieszkańców, są wykluczeni z programów pomocy miedzy innymi na operacje  typu ,,Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej’’ czy też wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich także w miastach –  mówi Ryszard Borys, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Zdaniem samorządu rolniczego dotychczasowe działania dzielą rolników. Jak uzasadniają, rolnik jest jeden. Skoro składa wnioski o dopłaty to jest rolnikiem, zatem powinien on również mieć możliwość korzystania z wszystkich programów kierowanych do rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.