fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeObecne przepisy dzielą rolników. Nie wszyscy mają te same prawa

Obecne przepisy dzielą rolników. Nie wszyscy mają te same prawa

Rolnicy z Dolnego Śląska postulują do ministra rolnictwa o włączenie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach budżetu PROW gmin miejskich liczących  powyżej 5 tysięcy mieszkańców, w których funkcjonują rolnicy. 

Prowadzą oni na tych terenach produkcję rolnicza, a ze względu na klasyfikacje obszaru jako gminy miejsko – wiejskiej, z którego wyłączono miasta liczące ponad 5 tysięcy mieszkańców, są wykluczeni z programów pomocy miedzy innymi na operacje  typu ,,Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej’’ czy też wsparcia Kół Gospodyń Wiejskich także w miastach –  mówi Ryszard Borys, prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Zdaniem samorządu rolniczego dotychczasowe działania dzielą rolników. Jak uzasadniają, rolnik jest jeden. Skoro składa wnioski o dopłaty to jest rolnikiem, zatem powinien on również mieć możliwość korzystania z wszystkich programów kierowanych do rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]