Doradztwo rolnicze na nowych zasadach

  W resorcie rolnictwa prowadzone są prace legislacyjne mające na celu nowelizację ustawy z 22 października 2004 roku o jednostkach doradztwa rolniczego oraz nowelizacji ustawy z 20 lutego 2015 roku o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014–2020.

  Ze względu na złożony charakter zmian przyjęto dwa etapy prac nad nowelizacją. Etap pierwszy dotyczy zmiany w ustawie o jednostkach doradztwa rolniczego w celu przeniesienia podległości ODR-ów pod MRiRW. W etapie drugim, poprzez prace m.in. zespołu ds. funkcjonowania systemu doradztwa rolniczego w ramach WPR 2014-2020, podjęte zostaną zmiany w ustawie o jednostkach doradztwa rolniczego oraz ustawie o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020.

  Dodatkowo zostanie wzmocniony system informacyjny „Nauka-praktyka rolnicza”, system doskonalenia doradców, zostanie również opracowana analiza potrzeb szkoleniowych doradców oraz sporządzone jednolite standardy świadczenia usług doradczych.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Please enter your name here
  Please enter your comment!

  Polityka Prywatności