fbpx
Strona głównaFirmy i produktyGotowi na sygnalizację szkodników w rzepaku

Gotowi na sygnalizację szkodników w rzepaku

Mimo że temperatura gleby jest jeszcze daleka od temperatury wskazanej do wybudzania się zimujących szkodliwych ryjkowców, chowaczy a suma temperatur efektywnych daleka od optymalnej to powinniśmy być gotowi na wizyty tych chrząszczy na polach. Dorady Procam wystawili już żółte naczynia na pole do monitoringu upraw.

Mając na uwadze, że w styczniu mieliśmy już naloty chowacza czterozębnego , a wyloty tego szkodnika rok wcześniej stwierdzono już 21 lutego, istnieje prawdopodobnie możliwość, że wybudzone szkodniki są gdzieś przyczajone i w godzinach południowych wraz ze wzrostem temperatury będą zdolne do kopulacji a następnie składania jaj.

Patrząc na długoterminową prognozę pogody raczej nie będziemy się w najbliższym czasie spodziewali wzmożonych nalotów tych szkodników, jednak lokalnie tak jak to było w poprzednich latach możemy mieć z tymi małymi szkodnikami problemy. Dlatego też musimy potrzeby zabiegu insektycydowego rozpatrywać bardzo lokalnie, abyśmy podczas majowych lustracji nie byli zdziwieni, że łodygi naszych roślin rzepaku są zasiedlone przez larwy czy to chowacza brukwiaczka, czy to chowacza czterozębnego.

Doradcy Agrotechniczni Procam rozpoczęli manewry entomologiczne w 2023 roku. Jak widać wiosna przed nami, na polach rzepaku i nie tylko doradcy firmy Procam rozstawiają już żółte naczynia.  – Jesteśmy przygotowani na sygnalizację tych tak groźnych szkodników – mówią specjaliści doradcy Procam.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.