fbpx

Doradca na telefon – aplikacja mobilna W-MODR

Z myślą o rolnikach z województwa warmińsko-mazurskiego została stworzona przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie aplikacja na telefony komórkowe, która umożliwia umawiania się na spotkanie z doradcą WMODR w gospodarstwie użytkownika lub w siedzibie doradcy. Aplikacja ta daje możliwość dokonania przez jej użytkownika zgłoszenia udziału w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez WMODR.

Aplikacja zbudowana jest z kilku modułów.

Moduł „Kontakt z doradcą” – umożliwia użytkownikowi umówienie się na spotkanie z doradcą. użytkownik, dla większej efektywności spotkania, określa zakres tematyczny spotkania. Domyślnie użytkownik kojarzony jest przez aplikację z doradcą pracującym na terenie gminy, którą wskazał użytkownik podczas rejestracji. Niemniej istnieje możliwość wyboru doradcy z terenu powiatu użytkownika. Spotkanie może odbyć się gospodarstwie użytkownika lub w siedzibie doradcy.

Moduł „Szkolenia” – pozwala użytkownikowi dokonać zgłoszenia chęci udziału w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez WMODR na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Zapisanie na dane wydarzenie odbywa się za sprawą jednego przycisku „Zgłoś chęć udziału”. Informacja o przyjęciu zgłoszenia lub jego odrzuceniu (wraz z powodem odrzucenia), zostanie przesłana użytkownikowi poprzez aplikację. Użytkownik na dwa dni przed wydarzeniem otrzyma powiadomienie–przypomnienie o temacie, terminie, miejscu odbywania się szkolenia lub konferencji.

Moduł „Mój kalendarz” – to miejsce, w którym automatycznie zapisane zostają informacje o potwierdzonych spotkaniach z doradcą, szkoleniach i konferencjach, na które zostały przyjęte zgłoszenia chęci udziału Użytkownika, terminach atestów opryskiwaczy i polis ubezpieczeniowych. Użytkownik może ponadto dodać własne wpisy do kalendarza.

Moduł „Zasoby” – pozwala na wprowadzenie terminów atestacji opryskiwaczy oraz terminów polis ubezpieczeniowych. O zbliżających się terminach upływu ważności wymienionych użytkownik będzie informowany przez aplikację z wyprzedzeniem dwu-, jednomiesięcznym oraz tygodniowym. Moduł zawiera również kalkulator opłacalności ekonomicznej gospodarstwa rolnego, prognozę pogody pokazywaną na podstawie aktualnej lokalizacji Użytkownika, a także funkcję dodawania notatek tekstowych i głosowych.

Moduł „Informacje” – zawiera dwie sekcje: Aktualności i Wydarzenia. Aktualności – to ważne wiadomości dla branży rolno-spożywczej usystematyzowane wg kategorii: technologia produkcji, ochrona środowiska, PROW, żywność, ekonomika rolnictwa. Wydarzenia mają charakter komunikatów przypominających istotne terminy, np. naboru wniosków, imprez targowych.

Moduł „Powiadomienia” – to zbiór komunikatów dotyczących umawiania się na spotkanie z doradcą, zgłaszania chęci udziału w szkoleniach i konferencjach, terminów z kalendarza (np. atestacji, polis, własnych wpisów), ogłoszeń konkursów wiedzy dostępnych w aplikacji.

Moduł „Agrofagi” – zawiera komunikaty o wystąpieniu agrofagów. Doradca prowadzący monitoring agrofagów w module tym dokonuje sygnalizacji – wprowadza treść komunikatu, lokalizację (pokazaną na mapie) oraz zdjęcie. Dodatkowo aplikacja zawiera metodyki integrowanej ochrony roślin w formacie pdf.

Użytkownicy aplikacji mogą wziąć udział w konkursach wiedzy organizowanych przez WMODR, a także wyrażać opinie poprzez udostępniane ankiety badające, np.: potrzeby szkoleniowe rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich, jakość imprez targowych.
Aplikacja możliwa jest do pobrania bezpłatnie na system Android z Google Play oraz systemu IOS z APP Store. Aplikację można również pobrać wpisując w przeglądarce telefonu adres internetowy: aplikacja.wmodr.pl – informuje WMODR.

Źródło: WMODR

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.