fbpx

Dopłaty do zbóż nie są zagrożone, trzeba jednak przesunąć środki

Podczas spotkania minister rolnictwa Anny Gembickiej z przedstawicielami organizacji rolniczych poruszono m.in. temat dopłat do zbóż. 

Wielu rolników nie otrzymało do tej pory dopłat do sprzedanego zboża, ponieważ Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zabrakło pieniędzy na ten cel. W związku z tym rolnicy otrzymywali informacje o odmowie wypłacenia dopłat. 

Temat ten poruszany był podczas spotkania przedstawicieli organizacji rolniczych z minister rolnictwa i rozwoju wsi Anną Gembicką, które dotyczyło propozycji rozwiązań systemowych przedstawionych przez minister Gembicką i posła Kukiz’15 Jarosława Sachajkę podczas konferencji prasowej, z której relację zamieściliśmy tutaj. 

Minister Gembicka odniosła się do tej kwestii zwracając uwagę, że jest to kwestia procedur. 

– Te pieniądze będą wypłacone po formalnym przesunięciu środków, które są już zarezerwowane na ten cel – stwierdziła minister, zapewniając, że będzie w tej sprawie wydany komunikat wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). 

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.