fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłaty do retencjonowania wody na trwałych użytkach zielonych

Dopłaty do retencjonowania wody na trwałych użytkach zielonych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce wprowadzić dopłaty do retencjonowanie wody na trwałych użytkach zielonych. Podana w III wersji Krajowego Planu Strategicznego na lata 2023-2027 stawka to 280 zł/ha.

Dowiedzieliśmy się, że wsparcie będzie dotyczyło gospodarstw realizujących równolegle na danym obszarze zobowiązania w ramach: wybranych wariantów pakietów przyrodniczych związanych z zachowaniem cennych siedlisk przyrodniczych i siedlisk zagrożonych gatunków ptaków w ramach Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego PROW 2014-2020; pakietu 4. Cenne siedliska i zagrożone gatunki ptaków na obszarach Natura 2000 (poza wariantem 4.3. Murawy) lub pakietu 5.; Cenne siedliska poza obszarami Natura.

Jak podaje resort rolnictwa, warunkiem uzyskania płatności w danym roku będzie wystąpienie zalania lub podtopienia na trwałych użytkach zielonych w okresie pomiędzy 1 maja a 30 września, przez okres co najmniej 12 następujących po sobie dni.

O tym, czy ten rodzaj płatności będzie wprowadzony zdecyduje Komisja Europejska, która do końca września 2022 roku ma czas na weryfikacje i zatwierdzenie Krajowego Planu Strategicznego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.