fbpx
Strona głównaPozostałeDopłaty bezpośrednie w euro?

Dopłaty bezpośrednie w euro?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do premiera Donalda Tuska z wnioskiem, aby dopłaty bezpośrednie dla rolników były wypłacane w euro. Zdaniem KRIR taka decyzja, w okresie dużych wahań kursu polskiej waluty, uchroni rolników przed znacznym spadkiem transferu finansowego kierowanego na polską wieś”.”

KRIR podkreśla, że środki na rolnictwo wynegocjowane w traktacie akcesyjnym powinny faktycznie i w całości zostać przeznaczone na ten cel. Tymczasem przy dużych wahaniach kursu złotego w stosunku do euro, wypłata środków w krajowej walucie powoduje niekorzystny spadek dochodów rolników” – czytamy w jednym z fragmentów pisma KRIR do Szefa rządu.
<br.Zdaniem izb rolniczych rolnicy są zainteresowani takimi rozwiązania. Prezes KRIR, Wiktor Szmulewicz uznał nawet, że "polska wieś wspiera starania w dążeniu Polski do wejścia do strefy euro".

KRIR uważa, że proponowane rozwiązanie wypłacania dopłat bezpośrednich w euro jest możliwe pod względem prawnym i oczekuje w tej sprawie spotkania z premierem.

MS/Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.