fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłata do płatności bezpośrednich na legislacyjnym finiszu. Ile będzie wynosić?

Dopłata do płatności bezpośrednich na legislacyjnym finiszu. Ile będzie wynosić?

21 stycznia Senat RP bez poprawek przyjął ustawę o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Rządowy projekt ustawy wprowadza dodatkową dopłatę do płatności bezpośrednich, co ma zwiększyć dochody rolników.

– Uzupełniająca płatność podstawowa będzie przysługiwała do najważniejszych roślin uprawnych na gruntach ornych, w szczególności do zbóż, roślin oleistych i wysokobiałkowych. Wraz z płatnością redystrybucyjną pozwoli na zwiększenie kwoty wsparcia ponad średnią UE w małych i średnich gospodarstwach dla ponad 60 proc. rolników – informuje Kancelaria Senatu RP.

Ustaliliśmy, że dopłatą na poziomie 40–41 zł na 1 ha zostanie objętych ponad 1 mln rolników. Na ten cel z budżetu pastwa zostanie przeznaczonych 400 mln zł.

Teraz, aby przepisy te mogły wejść w życie, a rolnicy mogli otrzymać pieniądze, pod ustawą potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta RP.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.