Dom, który oddycha naturalnie

Od maja 2010 roku na polskim rynku dostępne są dwie innowacyjne membrany dachowe marki Braas: Divoroll Clima+ S oraz Divoroll Maximum S. To nowa generacja ekologicznych, zaawansowanych technologicznie i funkcjonalnych membran.

Dach klimatyzowany
Dzięki membranie dachowej Braas Divoroll Clima+ S w sposób znaczący można zwiększyć wydajność energetyczną dachu. Przeznaczona zarówno na poddasza użytkowe, jak i nieużytkowe poprawia właściwości izolacyjne budynku i zaoszczędza energię, zmniejszając jednocześnie emisję CO2, przez co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Refleksyjna powłoka zewnętrzna membrany odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych. Dlatego potrafi ona w niespotykanym stopniu zredukować przepływ ciepła poprzez radiację. W rezultacie Braas Divoroll Clima+ S latem obniża ilość ciepła wnikającego przez dach aż do 21%, a zimą nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery. Dzięki temu w całym budynku, a szczególnie na poddaszu w czasie upałów jest chłodniej i w czasie mrozów cieplej. Metalizowana, gładka powierzchnia zwiększa także wodoodporność oraz minimalizuje osiadanie kurzu. Braas Divoroll Clima+ S jest membraną oddychającą, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu usuwa wilgoć przenikającą przez ocieplenie. Jednocześnie jest odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnętrz. Dodatkowo, specjalna warstwa odporna na działanie promieniowania UV gwarantuje większą trwałość.

Rolls-Royce wśród membran
Uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum S to nowa propozycja w kategorii Premium stworzona wspólnie z dekarzami. Poza udoskonalonymi parametrami technologicznymi, zaprojektowana jest w taki sposób, by korzystanie z niej było dla dekarzy prawdziwą satysfakcją. Dzięki wysokiej jakości tkanej włókninie Braas Divoroll Maximum S posiada wyjątkową wytrzymałość na rozdzieranie. Powłoka jest także antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne. Jej włóknina charakteryzuje się wyjątkową na rynku zdolnością do wchłaniania i pozbywania się wilgoci. Innowacyjne parametry sprawiają, że niska wartość oporu dyfuzyjnego (Sd< 0,08) zmniejsza ryzyko związane z problemami kondesacji. Membrana Braas Divoroll Maximum S jest ok. 66% bardziej paroprzepuszczalna niż Delta Maxx.

Obydwa produkty sygnowane są znakiem S, który oznacza, że posiadają samoprzylepne paski. Tego typu rozwiązanie technologiczne sprawia, że zastosowanie tych membran dachowych gwarantuje nie tylko wodo- i wiatro- szczelność, ale także łatwość oraz pewność wykonania prac dekarskich.

Źródło: Monier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności