Dokumenty eksportowe do Rosji

Na stronie interntowej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa opublikowany został komunikat dotyczący dokumentów jakie należy załączać do towarów eksportowanych do Federacji Rosyjskiej.

W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi dotyczącymi wymogu uzyskiwania odpłatnie (300 EUR) certyfikatów przedwstępnej kontroli w przypadku eksportu towarów roślinnych do Federacji Rosyjskiej, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa iponformował na stronie internetowej PIORiN, że towary pochodzenia roślinnego eksportowane z Polski do Federacji Rosyjskiej, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez Federację Rosyjską, muszą być zaopatrzone w następujące dokumenty:
1.świadectwo fitosanitarne potwierdzające właściwy stan fitosanitarny eksportowanego towaru;
2.certyfikat bezpieczeństwa określający zawartość w towarze pozostałości pestycydów, azotanów i azotynów dla owoców: jabłka, gruszka, truskawka i wiśnia oraz warzyw: kapusta pekińska i pomidor;
3.informacja o stosowanych podczas produkcji środkach ochrony roślin, łącznie z datą ostatniego wykonanego zabiegu.
Źródło: PIORiN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności