fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNajnowsze informacjeDofinansowanie, którego nikt nie chciał. Wczoraj ARiMR uruchomiła nabór wniosków na nowych...

Dofinansowanie, którego nikt nie chciał. Wczoraj ARiMR uruchomiła nabór wniosków na nowych warunkach

Od 15 lutego trwa drugi nabór wniosków o przyznanie dofinansowania do wymiany słupów chmielowych impregnowanych kreozotem. W poprzednim naborze nie złożono ani jednego wniosku.

W obecnym naborze rozszerzono katalog materiałów, z których można wykonać nowy chmielnik: słupy zabezpieczone kreozotem mogą być wymienione na konstrukcje drewniane, drewniane na betonowych szczudłach, betonowe, stalowe lub kompozytowe. Jak informuje ARiMR, istotną zmianą jest też wydłużenie czasu przeznaczonego na przeprowadzenie inwestycji – nie może ona rozpocząć się przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, ale na jej realizację plantatorzy będą mieć 24 miesiące od zawarcia umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem. 

Wsparcie obejmuje demontaż starych słupów, zakup, transport i montaż nowych. Maksymalna powierzchnia upraw, która może być objęta pomocą, to 5 ha. Poziom udzielonego dofinansowania w odniesieniu do 1 ha uprawy chmielu, na której wymieniane będą słupy nie może przekroczyć 120 tys. zł bądź 140 tys. zł – w przypadku rolników urodzonych po 31 grudnia 1982 r. 

Nabór trwa od 15 lutego do 31 marca 2023 r. Wnioski można składać wyłącznie drogą internetową przez formularz udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR. 

Zobacz także:

Agrochem Puławy zaktualizował cennik nawozów. Drożeje ważny nawóz azotowy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.