fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeDofinansowanie do utylizacji dorosłych sztuk bydła. Czy to dobry pomysł na niedopuszczenie...

Dofinansowanie do utylizacji dorosłych sztuk bydła. Czy to dobry pomysł na niedopuszczenie na rynek złej jakości mięsa?

Podlaska Izba Rolnicza postuluje o rozważenie przez resort rolnictwa  możliwości wypłacania rolnikom odszkodowań za zutylizowanie dorosłej sztuki bydła, która według opinii lekarza weterynarii powinna zostać uśmiercona lub która wcześniej była leczona antybiotykami, ale leczenie nie przyniosło pożądanych efektów.

Zdaniem PIR wprowadzenie takiej formy pomocy rolnikom miałoby na celu zapobiegać skupowaniu bydła chorego oraz tzw. leżaków przez małe ubojnie a tym samym nie dopuścić do wprowadzenia na rynek złej jakości mięsa.

– Wydaje się, że możliwość uzyskania dofinansowania do zutylizowanej sztuki zniechęciłoby rolników do sprzedaży chorych zwierząt. Proponujemy odszkodowanie w wysokości 600-800 zł. Kwota ta wynika z tego, ile ubojnie proponują rolnikowi za zutylizowanie dorosłej sztuki bydła – uzasadnia Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.