fbpx

Dofinansowanie do komputerów dla dzieci rolników; konieczna szybka zmiana przepisów?

Ledwie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła program dofinansowania na zakup komputera, a już mamy pierwsze kontrowersje. Według rolników z Podlasia konieczna jest jak najszybsza zmiana przepisów  dotyczących przyznania pomocy finansowej na zakup dla dziecka z rodziny rolniczej komputera w raz z koniecznym oprogramowaniem w taki sposób, aby z tego dofinansowania mogły skorzystać rodziny, które zakupiły sprzęt komputerowy również przed 10 grudnia 2020 roku.

– Wiele rodzin wielodzietnych już w poprzednim semestrze szkolnym oraz na początku obecnego roku szkolnego nadszarpnęła swój budżet domowy z uwagi na konieczność zakupu odpowiedniego sprzętu do zdalnej nauki. Natomiast inni byli zmuszeni do zaciągnięcia kredytu na taki  sprzęt, którego raty będą spłacać jeszcze przez wiele miesięcy. Rodziny  te były to tego zmuszone w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  ze względu na pandemie COVID-19 zamknięcia szkół i wprowadzenia nauki zdalnej – uzasadnia Marek Siniło, wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Samasz loteria - baner

Czytaj także: Hojny Mikołaj z ARiMR; do 1500 zł na komputer dla dzieci rolników

PIR stoi na stanowisku, że wszystkie rodziny rolnicze, które poniosły koszty związane zakupem sprzętu komputerowego przeznaczonego do nauki zdalnej, powinny mieć możliwość skorzystania z tego rodzaju dotacji.

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.