fbpx

Dodatkowe pieniądze dla młodych rolników

Jednym z pomysłów resortu rolnictwa  na przyciągniecie młodych ludzi do pracy w rolnictwie  jest wprowadzenie uzupełniającego wsparcia dochodów dla młodych rolników w ramach I filaru Wspólnej Polityki Rolnej.

Z projektu o planach strategicznych WPR możemy się dowiedzieć, że wsparcie przyznawane jest beneficjentom podstawowego wsparcia dochodów do celów zrównoważoności. Płatność roczna  ma być przyznawana  na hektar użytków rolnych w gospodarstwie, z jednolitą stawka w całym kraju, bez limitu powierzchniowego użytków rolnych w gospodarstwie .

Jak podaje MRiRW  wsparcie to ma być przyznawane przez okres pięciu lat począwszy od rozpoczęcia działalności rolniczej.

Beneficjentem tego działania  może być młody rolnik  – kierujący  samodzielnie gospodarstwem w wieku nieprzekraczającym 40 lat w roku złożenia wniosku o przyznanie wsparcia.

Szkoda tylko, że nie znana jest  jeszcze wysokość takiego wsparcia. To, na ile dodatkowych pieniędzy można liczyć jest bardzo ważne dla młodych ludzi rozpoczynającym dopiero swoja samodzielna prace w rolnictwie. Taki zastrzyk finansowy może wielu przypadkach zdecydować o zostaniu na wsi i kontynuacji prowadzenia działalności rolniczej, która w obecnych czasach do najłatwiejszych nie należy.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

7 KOMENTARZE

  1. Zabierzcie wszystkie doplaty itp darowizny mniej będzie urzędników do ich kontroli a dajcie takie ceny aby robota rolnika była opłacalna…..ja jestem juz 60 plus co do lat …dawniej robiło się ciężko ale rodzice dom wybudowali gospodarstwo trochę zmechanizowali ,nas dzieci wyuczyli w różnych szkołach..z pracy na 5 ha pola …i mieli oszczędności co im zabral w perfidny sposob Balcerowicz i z rolnictwa zrobil bagnoa teraz nic z tego nie ma tylko dotacje ,platnosci i kontrole i kontrole i kontrole…z filmu rzewne jaja .

  2. Czy nie uważacie, że to wszystko jest dziwne. Oferują ci jadę przez 5 lat a nikt nie zaoferuje Nam opłacalności. Czyli przez 5 a nawet 6 lat jesteś niewolnikiem bo nie jest to kasa za darmo będziesz musiał produkować i nikt nie będzie pytał czy zarabiasz czy dokładasz masz robić wzrost rok do roku. Mało tego skorzystanie z jednego programu wyklucza cie z innego czyli z innego w tym rowie nie możesz skorzystać nawet po upływie 5 lat
    To jest system grabiezczy i niewolniczą.
    Nie dawajcie Nam pieniędzy jak wy twierdzicie za nic. My ich nie chcemy. Tylko zagwarantujecie opłacalność produkcji i poradzimy sobie bez waszych pseudo datków

    • Pier….sz , wolny rynek i myślenie Ci to gwarantuje. Państwo powinno zabrać doplaty , 500+ bo dzieki temu robisz się leniem. Wszystko Ci się należy. Rusz głową, jak nie rolnictwo to inna praca a nie jak większość socjalna tylko “Pan da, Pan da” Czas najwyższy uruchomić szare komórki

  3. Tu dadzą tam zabiorą a produkt wyprodukowany w gospodarstwie za grosze. Roboty w brud po 14 h nieraz mało, świątek piątek i niedziela. Tylko głupota trzyma ludzi w tym syfie bo kupi SB nowe świecidełko i będzie spłacał 5 lat aż kręgosłup siądzie

  4. Przy tych cenach wsparcia są mało efektywne i tylko rozbudzają nadzieję na rozwinięcie produkcji.Prawdziwych rolników jest coraz mniej dopłaty wymuszają kombinatorstwo i sztuczne rolnictwo przemysłowe.Ceny maszyn są astronomiczne i zwracają się przy 300 ha.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.