fbpx
Strona głównaPozostałeDochody w rolnictwie niemieckim

Dochody w rolnictwie niemieckim

W 2005/06 roku gospodarczym zyski osiągane w gospodarstwach rolniczych w Niemczech były średnio o 2,9% mniejsze niż rok wcześniej.


W 2005/06 roku gospodarczym zyski osiągane w gospodarstwach rolniczych w Niemczech były średnio o 2,9% mniejsze niż rok wcześniej. Spadły one z 32600 euro do 31700 euro. Było to wynikiem przede wszystkim wzrostu cen paliw i energii. Dochody osób zatrudnionych w rolnictwie w pełnym wymiarze czasu były o 17% mniejsze od dochodów osób pracujących w przemyśle. W największym stopniu dochody zmniejszyły się w produkcji roślinnej. Spadek ten wyniósł średnio 15,5%. Zwiększyły się tylko dochody z produkcji ziemniaków. Wzrosły ceny żywca wieprzowego i wołowego, co poprawiło opłacalność produkcji. Dochodowość gospodarstw intensywnych pozostała praktycznie niezmieniona (spadek o 0,1%). Wzrost cen energii i paliw zrównoważył wzrost cen żywca. Efektem było jednak zwiększenie pogłowia świń, a szczególnie loch. O 9,6% wzrosły dochody w gospodarstwach ekologicznych specjalizujących się w produkcji mleczarskiej.

(Agra Europe 2006, nr 2238, s. N/1)
W.M.

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.