fbpx

Dochody w rolnictwie niemieckim

W 2005/06 roku gospodarczym zyski osiągane w gospodarstwach rolniczych w Niemczech były średnio o 2,9% mniejsze niż rok wcześniej.


W 2005/06 roku gospodarczym zyski osiągane w gospodarstwach rolniczych w Niemczech były średnio o 2,9% mniejsze niż rok wcześniej. Spadły one z 32600 euro do 31700 euro. Było to wynikiem przede wszystkim wzrostu cen paliw i energii. Dochody osób zatrudnionych w rolnictwie w pełnym wymiarze czasu były o 17% mniejsze od dochodów osób pracujących w przemyśle. W największym stopniu dochody zmniejszyły się w produkcji roślinnej. Spadek ten wyniósł średnio 15,5%. Zwiększyły się tylko dochody z produkcji ziemniaków. Wzrosły ceny żywca wieprzowego i wołowego, co poprawiło opłacalność produkcji. Dochodowość gospodarstw intensywnych pozostała praktycznie niezmieniona (spadek o 0,1%). Wzrost cen energii i paliw zrównoważył wzrost cen żywca. Efektem było jednak zwiększenie pogłowia świń, a szczególnie loch. O 9,6% wzrosły dochody w gospodarstwach ekologicznych specjalizujących się w produkcji mleczarskiej.

(Agra Europe 2006, nr 2238, s. N/1)
W.M.

N

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner