Dobrze sprzedaje się kukurydza

Jak podaje Internetowa Giełda Rolna (e-WGT) przez ostatnie dwa tygodnie ceny pszenicy konsumpcyjnej w porcie utrzymywały się na poziomie 900-915 zł/t, a w magazynach krajowych odpowiednio 850-880 zł/t netto.

– Ofert sprzedaży ziarna na rynku jest coraz mniej, popyt na pszenicę konsumpcyjną i paszową utrzymuje się na wysokim poziomie. Dobrze sprzedaje się również kukurydza, ale różnice w cenie między regionami są bardzo duże. Na południowych krańcach kraju można kupić to ziarno poniżej 700 zł/t. Wzrosła ilość zawartych transakcji sprzedaży żyta. Jednak ceny tego zboża oscylują w okolicy 600 zł/t – informuje Renana Barczyk z e–WGT.

Według giełdowych analityków niewielkie jest zainteresowanie zakupem rzepaku, aktualnie są oferty zakupu z dostawą w drugiej połowie czerwca, a cena jest porównywalna do ceny rzepaku z nowych zbiorów (1600-1650 zł/t netto).

Śruty rzepakowej w ofertach sprzedaży jest niewiele i utrzymuje ona cenę na poziomie 1130-1160 zł/t. Śrutę sojową można już zakupić w porcie za 1536 zł/t (jeszcze 17-kwietnia kosztowała 1709 zł/t). Poprawa pogody i opady deszczu spowodowały wzrost zainteresowania podpisaniem kontraktów terminowych, zwłaszcza że cena pszenicy konsumpcyjnej z nowych zbiorów z dostawą do portu wynosi 800 zł/t – dodaje Renata Barczyk.

Źródło: e–WGT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności