Dobry okres dla biotechnologii

30 marca 2010 r. miało miejsce spotkanie europejskiego komisarza ds. zdrowia i ochrony konsumentów, pana Johna Dalli z przedstawicielami CROPLIFE International. Nowy Komisarz zdaje się być bardziej otwarty na nowe technologie, bowiem wielokrotnie podkreślał znaczenie sektora biotechnologicznego, jako nośnika innowacji i jego znaczenie w postępie i dalszym rozwoju Unii Europejskiej. Podkreślał również potrzebę zwiększania inwestycji w tę dziedzinę nauki oraz udostępnianie innowacji społeczeństwu europejskiemu.

Prawdopodobnie, to reakcje opinii publicznej wobec autoryzacji ziemniaka odmiany Amflora, skłoniły Komisarza do apelu o dostarczanie szerokiej informacji nt. GMO społeczeństwu europejskiemu. Komisarz Dalli mówił także o potrzebie ciągłego poszerzania wiedzy w tematyce GMO. Przedstawiciele CROPLIFE zostali zachęceni do częstszego podejmowania tematu GMO na forum unijnym, tak, by poprawić postrzeganie kwestii odmian genetycznie zmodyfikowanych przez społeczeństwo. Komisarz Dalli zaapelował o współpracę przemysłu z KE we wspólnym osiąganiu wyznaczonych celów i udostępnianiu wiedzy na temat biotechnologicznych innowacji.

W pełni popierając stanowisko nowego Komisarza, przemysł biotechnologiczny winien głośniej mówić o jakości swoich produktów, tak, aby każdy przeciętny europejczyk widział korzyści wynikające z uprawy roślin GMO. Poparcie Komisarza Dalliego dla przemysłu biotechnologicznego jest dla Polski tym ważniejsze teraz, gdy w Parlamencie trwają prace nad nowym projektem ustawy – Prawo o organizmach genetycznie zmodyfikowanych.

Źródło: Ludwika Chmielewska, Niezależna Agencja Prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności