fbpx
Strona głównaCenyDobre zbiory rzepaku i rzepiku w Polsce w tym sezonie

Dobre zbiory rzepaku i rzepiku w Polsce w tym sezonie

Tegoroczne zbiory rzepaku i rzepiku Główny Urząd Statystyczny szacuje na ok. 3,2 mln t, tj. o ok. 2 proc. więcej od zbiorów uzyskanych w 2020 r. Powiększyła się też tym roku powierzchnia uprawy rzepaku i rzepiku w porównaniu z ubiegłoroczną o około 1 proc. i wyniosła około 1,0 mln ha.

Według ekspertów GUS stan plantacji rzepaku po zimie był dobry (zaorano jedynie ok. 0,4 proc. powierzchni zasianej rzepaku ozimego), a późniejsza wegetacja, pomimo wiosennych chłodów, przebiegała na ogół bez zakłóceń.

– Żniwa rzepaku rozpoczęto lokalnie w drugiej połowie lipca, a zakończono na ogół w drugiej dekadzie sierpnia. Niesprzyjające warunki pogodowe w okresie zbiorów z częstymi i obfitymi opadami deszczu utrudniały wjazd kombajnów na pola – informuje Artur Łączyński, dyrektor Departamentu Rolnictwa GUS.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.