Dobre wyniki sprzedaży Farmtrac w 2011 roku

Zakończony 2011 rok był udanym okresem dla producentów i sprzedawców ciągników rolniczych. Rynek nowych ciągników w Polsce urósł w porównaniu z rokiem 2010 o 18,5% i zamknął się liczbą 17035 sztuk.

Rok 2011 był również rokiem sukcesu dla firmy Farmtrac Tractors Europe sp z o. o.
Polska spółka wytwarzająca ciągniki w Mrągowie zwiększyła sprzedaż o 38,5% w stosunku do roku ubiegłego, zamykając rok wynikiem prawie 1000 szt, w tym 670 szt ciągników na rynku polskim.
W rankingu ogółem, spośród klasyfikowanych 47 marek, Farmtrac zajął 7. miejsce, (pierwsze wśród producentów krajowych), ustępując pola jedynie największym rynkowym graczom.

Analizując wyniki sprzedaży ciągników Farmtrac w podziale na segmenty mocy widać, że polski producent szczególnie dobrze radził sobie w segmentach niższych mocy, a 48-konny model 555DT i 75-konny model 675 DT były najchętniej kupowanymi nowymi ciągnikami przez polskich rolników w swoich przedziałach mocy.

Do niedawna Farmtrac był nieobecny w ważnym, prestiżowym przedziale mocy, tj. 100-110 KM. Wprowadzenie w październiku 2011 nowych modeli – 100-konnego Farmtrac 7100DT i 110-konnego Farmtrac 7110DT wypełniło tę lukę i z marszu” korzystnie przełożyło się na statystyki sprzedaży.

– Wybór ciągników na polskim rynku jest ogromny, jako producent konkurujemy z największymi światowymi markami. Aby skutecznie rywalizować z zachodnimi producentami musimy używać najlepszych, często tych samych co oni, komponentów do budowy ciągników. Dla przykładu, konstrukcję naszych najnowszych ciągników 7100DT i 7110DT oparliśmy na układzie napędowym niemieckiej firmy ZF i tradycyjnie na oryginalnym silniku Perkins.
Nasza przewaga nad konkurencją polega na niższych kosztach eksploatacji ciągnika, wynikających w dużej mierze z udziału w jego produkcji komponentów polskich.
Trzymamy się również możliwie prostych rozwiązań technicznych, które gwarantują długi okres bezawaryjnej eksploatacji i są odbierane przez polskich rolników jako duża zaleta ciągnika
– mówi Piotr Kalinowski, Dyrektor Handlowy spółki.

Rok 2012 również wygląda obiecująco dla Farmtrac, zwłaszcza że producent planuje gruntowne zmiany w oferowanej gamie ciągników. Zmieniona zostanie stylistyka ciągników, w tym wnętrze kabin. W przygotowaniu wdrożenie nowej generacji silników Perkins spełniających normy Euro IIIB. W dalszych planach rozwojowych spółka w przewiduje również produkcję ciągnika 130 KM.