Dobre informacje z Chin

W środę w Pekinie, podczas spotkania głównego lekarza weterynarii Marka Pirsztuka z dyrektorem generalnym AQSIQ Li Jianwai oraz zastępcą dyrektora generalnego AQSIQ Bi Kexin, uzgodniono bilateralne świadectwo dla produktów rybołówstwa przeznaczonych do eksportu do Chińskiej Republiki Ludowej oraz parafowano Protokół między Generalnym Urzędem Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej (AQSIQ) a Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie kwarantanny i wymagań weterynaryjnych dotyczących skór bydlęcych, owczych i kozich, eksportowanych z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do Chińskiej Republiki Ludowej.

W związku z uzgodnieniem świadectwa dla produktów rybołówstwa zostaje otworzona możliwość rozpoczęcia procesu rejestracji polskich zakładów przetwórstwa rybnego przez władze Chińskiej Republiki Ludowej i eksportu tych towarów na ten rynek.
Parafowanie Protokołu między Generalnym Urzędem Nadzoru Jakości, Inspekcji i Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej (AQSIQ) a Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie kwarantanny i wymagań weterynaryjnych dotyczących skór bydlęcych, owczych i kozich, eksportowanych z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do Chińskiej Republiki Ludowej umożliwia jego oficjalne podpisanie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednie władze po stronie chińskiej.

MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności