fbpx

Dobra passa Joskina

W dniu 29 stycznia br., w Trzciance (woj. wielkopolskie) odbyło się noworoczne spotkanie z firmą Joskin Polska. Dokonano podsumowania sprzedaży za roku 2009, prezentując jednocześnie nowości, które trafiły do palety produktów na rok bieżący. Niespodzianką był premierowy pokaz wywrotki o nazwie Tetra Cap. Joskin pochwalił się także nowymi inwestycjami w rozwój fabryki.

Joskin rozpoczął ekspansję w kierunku nowej linii produktów. Do szerokiej palety beczek, rozrzutników, przyczep o różnym przeznaczeniu, a także sprzętu budowlanego i aplikatorów do gnojowicy, dołączyły wywrotki o nazwie Tetra Cap. Warto podkreślić, że jest to produkt w pełni Polski. Zaprojektowany i wyprodukowany w trzcianeckiej fabryce, wchodzącej w skład grupy Joskin.
– Jest to jedyny produkt z palety Joskin, który jest skierowany tylko na polski rynek. W Europie Zachodniej tego typu maszyny nie znajdują odbiorców – powiedział René Xavier Gérard, członek zarządu Joskin Polska.
Na razie Tetra Cap produkowana jest w dwóch, za względu na ładowność, wersjach tj. 8 i 10 tonowych. W maju, klienci będą mieli już większy wybór. Joskin planuje produkcję wywrotek w przedziale od 6 do 14 ton. To co wyróżnia ten produkt, to samonośna rama i 3-stronny przechył. Cynkowana rama jest wykonana z profili o dużym przekroju, co skutecznie chroni przed korozją. Jej specjalna budowa, patent firmy Joskin, sprawia, że jest to jedyna maszyna na rynku z tak nisko położonym środkiem ciężkości. Wywrotki te poza dużym komfortem jazdy po drodze, cechuje również możliwość zastosowania szerokich kół. Również wybór dodatkowych wariantów będzie dość szeroki. Modele o identycznej pojemności będą mogły być wyposażone w podłogę ze stali specjalnej, hamulce pneumatyczne z jednym siłownikiem na koło, drabinką ułatwiającą dostęp do skrzyni czy środkowy spust zbożowy. Opcjonalnie dostępna jest również plandeka z balkonem przednim, a także drabinki do transportu beli oraz siana i nadstawki do transportu zielonki. Cena produktu ma być wypośrodkowana pomiędzy najdroższymi a najtańszymi modelami innych producentów, które są dostępne obecnie na rynku.
Oprócz wywrotki Tetra Cap, podczas noworocznego spotkania, Joskin przypomniał o innych nowościach, których premiera miała miejsce podczas targowych imprez mających miejsce na jesieni ubiegłego roku. Wśród nich był m.in. rozrzutnik do obornika Siroko, prezentowany po raz pierwszy na targach AgroShow 2009 w Bednarach. To rozrzutnik o małym tonażu, przeznaczony dla gospodarstw dysponujących ciągnikami o mocy od 60 do 150 KM. Siroko jest rozrzutnikiem o wąskiej skrzyni na dużych kołach i jednej osi. Nowy rozrzutnik występuje w czterech modelach, od 6,5 do 10,5 m3.
W ofercie wywrotek budowlanych Joskin wprowadził dwa nowe modele. Są to Trans -KTP 15/45 i 17/50. Liczy te oznaczają kolejno: ładowność w tonach i długość skrzyni. Cechą wyróżniającą tych maszyn jest budowa skrzyni ze stali Hardox 450 (5 mm), charakteryzującą się większą plastycznością. Po wprowadzeniu nowości gama wywrotek skierowanych do robót budowlanych obejmuje ładowność od 9 do 27 ton. Ciekawostką jest fakt, że wywrotki te wyposażone są w samochowające się zderzaki hydrauliczne.
Producent poszerzył także gamę przyczep objętościowych o nazwie Silo-Space o skrzynię o pojemności 50 m 3 DIN (Silo-Space 26/50). Do tej pory w ofercie były przyczepu o pojemności 40 i 45 m3. Produkt wprowadzany jest głównie z myślą o biogazowaniach i dużych gospodarstwach. Przyczepa ta została wyposażona m.in. w plandekę ze zdalnie sterowanym zwijaniem Telecover”. Dzięki temu doposażeniu pojemność przyczepy może zwiększyć się o 10 m3.
W ofercie firmy znalazły się także nowości w oprzyrządowaniu do pompowania w postaci ramienia 10”, stworzone głównie z myślą o rynku usługodawców. Poza dużą średnicą, ramię to ma również podwójny przegub i teleskopowe przedłużenia umożliwiające dosięgnięcie głębokości do 4 metrów. KOlejną nowością w tym segmencie jest rampa wielodyszowa Multitwist w wersjach 18 i 24 m. Tworzą je dwa ramiona (z podwójnym przegubem), które składają się na boki, wzdłuż zbiornika. Obie nowości miały swoją premierę podczas ostatnich targów Agrotech, które odbyły się w dniach 8-14 listopada w Hanowerze (Niemcy).
Joskin Polska idzie jak burza nie tylko w kwestii wprowadzania do swojego portfolio nowych produktów. Mimo niesprzyjających warunków gospodarczych w ubiegłym roku firma odnotowała na naszym rynku 50% wzrost sprzedaży, dający przychód na poziomie 28, 5 mln zł. Zakład w Trzciance jest również w fazie ciągłej rozbudowy. Po inwestycji w nowe hale produkcyjne o łącznej powierzchni 11 tys. m2, rozpoczęto budowę ocynkowni. Wartość inwestycji obliczona jest na 55 mln zł. Będzie to jeden z największych zakładów tego typu w Polsce. Przez pierwsze 10 lat ocynkownia będzie także wykorzystywana pod usługi. Planuje się, że jej budowa zakończy się na jesieni tego roku, a uroczyste otwarcie ma się odbyć na początku listopada tego roku. Do tego czasu firma nadal będzie korzystała z ocynkowni w Kluczborku (woj. opolskie). Ciągły rozwój firmy stwarza nowe możliwości zatrudnienia. Obecnie Joskin zatrudnia w Trzciance 195 pracowników. Do końca roku liczba ta wzrośnie do 210. Kolejne 70 osób ma znaleźć pracę w budowanej właśnie ocynkowni.”

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.