Dobra Marka 2016

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL otrzymała dla serków Łaciatych śmietankowych tytuł Dobrej Marki 2016. Wyróżnienie to przyznawane jest najbardziej innowacyjnym, rozwijającym się i najbardziej rozpoznawalnym markom na polskim rynku.

Na podstawie analizy danych określających wartość, aktywność oraz rozpoznawalność poszczególnych marek oraz wyników badania konsumenckiego redakcja Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita przyznaje już od 7 lat tytuł Dobrej Marki.

W wiosennej edycji programu to zaszczytne miano otrzymało mleko Milatte od SM MLEKPOL, w kategorii Odkrycie Roku. W 2015 roku tytuł ten przyznano mleku Łaciate oraz śmietankom Łaciatym.

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce. Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska.

Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia MLEKPOL.

Źródło: MLEKPOL