Do skansenu przez internet

Zainteresowani polską sztuką ludową będą mogli wybrać się na wirtualną wycieczkę po skansenach. Dzięki stronie www.skanseny.net internauci mogą poznać 50 takich obiektów w Polsce. Dotychczas nie powstała strona internetowa, która spójnie i globalnie prezentowałaby zasoby polskiego dziedzictwa kulturowego – tradycyjnej architektury ludowej. Swoim projektem twórcy chcą przyczynić się do popularyzacji wiedzy o polskich muzeach na wolnym powietrzu.

Polskie skanseny w internecie” to projekt edukacyjno-turystyczny przeznaczony dla wszystkich interesujących się tradycją, etnografią, architekturą i sztuką ludową. Realizowany jest przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszy unijnych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji Orange.
Celem projektu jest popularyzacja polskiej kultury ludowej i dziedzictwa kulturowego oraz edukacja w tym zakresie, a także cyfryzacja zasobów kultury. Projekt w żaden sposób nie konkuruje z macierzystymi stronami internetowymi muzeów na wolnym powietrzu, jak zapewniają twórcy portalu. Jest on merytoryczną alternatywą dla dotychczas istniejących stron prezentujących zarówno muzea na wolnym powietrzu, jak i podobne instytucje prywatne.
Portal prezentuje zarówno muzea na wolnym powietrzu, jak i instytucje prywatne. Znaleźć tam można opis 50 placówek muzealnych wraz z informacjami praktycznymi i ponad 2000 fotografii. Strona będzie również dostępna w języku angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności