Do ARiMR nadal napływają wnioski na inwestycje

W związku z faktem, że nadal wpływają pocztą” wnioski od rolników na dofinansowanie inwestycji w ramach SPO, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmuszona jest przesunąć termin ustalenia kolejności wniosków. Zapowiedziane na 26 kwietnia br. ustalenie kolejności naboru wniosków odbędzie się 23 maja br. z udziałem przedstawicieli rolników. N”

Przesuwając ten termin Agencja chce w ten sposób zagwarantować wszystkim rolnikom, którzy 16 kwietnia br. złożyli wnioski lub wysłali je pocztą” jednakowe szanse na uzyskanie dofinansowania. W dniu 16 kwietnia br. osobiście złożyło wnioski w Oddziałach Regionalnych Agencji blisko 3,5 tys. rolników.

Do 25 kwietnia ARiMR otrzymała 10 tys. wniosków od rolników, którzy wysłali je listownie lub przesyłkami kurierskimi. Dziękujemy rolnikom, że wsłuchali się w apel Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz ARiMR decydując się na dostarczennie wniosków “pocztą”.

Do 25 kwietnia br. wpłynęło łącznie do ARiMR ponad 13,5 tys. wniosków na dofinansowanie inwestycji w dodatkowym naborze na wygospodarowane przez Agencję pieniądze.

ARiMR na dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych w lata 2004 – 2006 dysponowała kwotą 2,28 mld zł. Dotychczas w ramach tych pieniędzy zawarto umowy z ponad 22 tys. rolników. Rolnikom wypłacono już ponad 1,52 mld zł. Kolejne płatności są realizowane. Do wykorzystania w ramach SPO pozostało ok. 230 mln zł. I na te środki przyjmowane były wnioski od rolników 16 kwietnia br.

Radosław Iwański
p.o. rzecznik prasowy ARiMR

N”