fbpx
Strona głównaFirmy i produktyDni pola Procam w Karolewie

Dni pola Procam w Karolewie

Procam w tym sezonie przygotowało serię spotkań polowych. Nasza redakcja odwiedziła dni pola Procam w Karolowie, gdzie zaprezentowano propozycje odmian rzepaku ozimego oraz zbóż ozimych dla tego regionu kraju oraz propozycje technologii nawożenia i ochrony roślin.

 

Na poletkach zaprezentowano kilkanaście odmian zbóż będących m.in. w ofercie Procam, w tym także pszenicy ościstej. Do ich ochrony firma zaproponowała w terminie T-1 mieszaninę boskalidu, epoksykonazolu, protiokonazolu, spiroksaminy i proquinazidu. Na drugi zabieg w terminie T-2 zastosowano fluksapyroksad i epoksykonazol. Zabieg na kłos, w terminie T-3 obejmuje użycie protiokonazolu, fluksastrobiny i tebukonazolu.

Rzepak ozimy także jest w portfolio Procam. Są to odmiany pochodzące od wiodących hodowców, a na poletkach i w palecie firmy znalazły się zarówno odmiany mieszańcowe jak i populacyjne. Plantacja produkcyjna prezentowała się dobrze, jednak rośliny na poletkach pokazowych były silnie uszkodzone przez pryszczarka. Powodem tej sytuacji był spóźniony zabieg insektycydem właśnie na poletkach, natomiast rzepak z plantacji produkcyjnej zdążył być ochroniony na czas.

Zainteresowani na przygotowanych eksponatach mogli sprawdzić wiedzę z rozpoznawania chwastów, szkodników i chorób.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.