fbpx
Strona głównaTechnikaDni Pola LELY 2009

Dni Pola LELY 2009

Czwarta edycja Dni Pola Lely zgromadziła dilerów tej firmy z 27 krajów. Wysoka frekwencja utrzymywała się przez cały czas trwania imprezy – gościło na niej ponad 600 uczestników. Firma Lely zaprezentowała między innymi przyczepę samozbierającą Lely Tigo.

Przyczepa samozbierająca Lely Tigo jest wynikiem współpracy Lely z Mengele Agrartechnik, firmą z Waldstetten nieopodal Stuttgartu w Niemczech, która w produkcji tych urządzeń może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i szeroką ofertą. Prawdopodobnie więc w niedalekiej przyszłości kolejne przyczepy samozbierające będą dostępne w kolorze czerwonym, który jest znakiem firmowym Lely.

Przedstawiono także wiele interesujących i innowacyjnych rozwiązań w rodzinach maszyn znanych już rolnikom. Pokazano dwa nowe modele kosiarek Lely Splendimo M/MC – wydajne, dyskowe kosiarki o niskim zapotrzebowaniu mocy, obniżonej wysokości transportowej oraz hydraulicznych układach zawieszenia.

Kolejna nowość – do kosiarek Lely o trzypunktowym układzie zawieszenia zastosowano ramę nośną, dzięki której możliwe było zwiększenie szerokości roboczej, przy jednoczesnym uzyskaniu bardzo wąskiej szerokości transportowej, jak w przypadku kosiarki Lely Splendimo P. Produkt, który pierwotnie został stworzony przez Vermeer – strategicznego partnera Lely ze Stanów Zjednoczonych – zastał teraz zaadaptowany do warunków europejskich.

W kosiarce Lely Splendimo wersji MC zastosowano znany i sprawdzony spulchniacz pokosu, któremu na drodze udoskonaleń zwiększono zasięg szerokości roboczej.Foto: Lely Industries NV.

Zaprezentowano też Lely Lotus 1500 Profi, przetrząsacz wyróżniający się na światowym rynku największymi możliwościami pojemnościowymi przetrząsanego siana. Wyposażony jest on w 12 wirników o dobrze znanych, unikatowych palcach w kształcie haków.

Dni Pola Lely 2009 odbyły się w Hanowerze pod szyldem 60 lat innowacji. Idziemy w przyszłość” Alexander van der Lely, dyrektor generalny Lely, wspomniał 60 lat innowacyjnej działalności firmy, również wyraźnie pokreślił, że Lely dynamicznie posuwa się do przodu, w końcu przyszłość rozpoczyna się teraz!

Prezentacja najnowszego robota udojowego Lely Astronaut A3 Next, powstałego we współpracy z Mengele Agrartechnik oraz przedstawienie tak wielu nowych produktów podczas Dni Pola, pozwala wierzyć, że dynamika innowacyjności Lely nie słabnie.


Informacje dodatkowe:

Od 60 lat nazwa Lely jest synonimem produktów i systemów tworzonych, by sprostać specyfice gospodarstwa mlecznego. Lely jest niekwestionowanym liderem na rynku pod względem sprzedaży i obsługi zautomatyzowanych systemów udojowych. Dodatkowo posiada ona silną pozycję w rozwiązaniach stosowanych na rynku pasz. Firma istnieje w ponad 60 krajach, zatrudnia 1200 osób. Roczne obroty firmy wynoszą 390 milionów euro. W Polsce wyłącznym dystrybutorem maszyn zielonkowych firmy Lely jest firma ProMleko Serwis.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.