Dni Pola LELY 2009

Czwarta edycja Dni Pola Lely zgromadziła dilerów tej firmy z 27 krajów. Wysoka frekwencja utrzymywała się przez cały czas trwania imprezy – gościło na niej ponad 600 uczestników. Firma Lely zaprezentowała między innymi przyczepę samozbierającą Lely Tigo.

Przyczepa samozbierająca Lely Tigo jest wynikiem współpracy Lely z Mengele Agrartechnik, firmą z Waldstetten nieopodal Stuttgartu w Niemczech, która w produkcji tych urządzeń może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i szeroką ofertą. Prawdopodobnie więc w niedalekiej przyszłości kolejne przyczepy samozbierające będą dostępne w kolorze czerwonym, który jest znakiem firmowym Lely.

Przedstawiono także wiele interesujących i innowacyjnych rozwiązań w rodzinach maszyn znanych już rolnikom. Pokazano dwa nowe modele kosiarek Lely Splendimo M/MC – wydajne, dyskowe kosiarki o niskim zapotrzebowaniu mocy, obniżonej wysokości transportowej oraz hydraulicznych układach zawieszenia.

Kolejna nowość – do kosiarek Lely o trzypunktowym układzie zawieszenia zastosowano ramę nośną, dzięki której możliwe było zwiększenie szerokości roboczej, przy jednoczesnym uzyskaniu bardzo wąskiej szerokości transportowej, jak w przypadku kosiarki Lely Splendimo P. Produkt, który pierwotnie został stworzony przez Vermeer – strategicznego partnera Lely ze Stanów Zjednoczonych – zastał teraz zaadaptowany do warunków europejskich.

W kosiarce Lely Splendimo wersji MC zastosowano znany i sprawdzony spulchniacz pokosu, któremu na drodze udoskonaleń zwiększono zasięg szerokości roboczej.Foto: Lely Industries NV.

Zaprezentowano też Lely Lotus 1500 Profi, przetrząsacz wyróżniający się na światowym rynku największymi możliwościami pojemnościowymi przetrząsanego siana. Wyposażony jest on w 12 wirników o dobrze znanych, unikatowych palcach w kształcie haków.

Dni Pola Lely 2009 odbyły się w Hanowerze pod szyldem 60 lat innowacji. Idziemy w przyszłość” Alexander van der Lely, dyrektor generalny Lely, wspomniał 60 lat innowacyjnej działalności firmy, również wyraźnie pokreślił, że Lely dynamicznie posuwa się do przodu, w końcu przyszłość rozpoczyna się teraz!

Prezentacja najnowszego robota udojowego Lely Astronaut A3 Next, powstałego we współpracy z Mengele Agrartechnik oraz przedstawienie tak wielu nowych produktów podczas Dni Pola, pozwala wierzyć, że dynamika innowacyjności Lely nie słabnie.


Informacje dodatkowe:

Od 60 lat nazwa Lely jest synonimem produktów i systemów tworzonych, by sprostać specyfice gospodarstwa mlecznego. Lely jest niekwestionowanym liderem na rynku pod względem sprzedaży i obsługi zautomatyzowanych systemów udojowych. Dodatkowo posiada ona silną pozycję w rozwiązaniach stosowanych na rynku pasz. Firma istnieje w ponad 60 krajach, zatrudnia 1200 osób. Roczne obroty firmy wynoszą 390 milionów euro. W Polsce wyłącznym dystrybutorem maszyn zielonkowych firmy Lely jest firma ProMleko Serwis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności