Dni Otwarte z firmą Roltechnik

W dniu 29 sierpnia br., w Wyszogórze (woj. zachodniopomorskie) odbyły się Dni Otwarte firmy Roltechnik – dilera maszyn i urządzeń dla rolnictwa. Na imprezę, mimo niesprzyjającej pogody, przybyło wielu rolników. Mogli oni spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami producentów współpracującymi z firmą, a także podziwiać pokazy polowe maszyn marki Kuhn. N

Firma Roltechnik powstała w 2007 roku. Jej główną działalnością jest sprzedaż maszyn i urządzeń rolniczych wiodących firm na rynku. Firma zajmuje się również sprzedażą maszyn komunalnych, dystrybucją oryginalnych części zamiennych jak również sprzedażą myjek wysokociśnieniowych i chemii czyszczącej. Głównymi partnerami firmy są marki Rauh i Kuhn. Oprócz tego Roltechnik współpracuje m. in. z APV, Amazone czy Fuchs. Na placu maszynowym nie brakuje także oferty największych polskich producentów takich jak: Krukowiak, Mandam, Pol-Mot Warfama czy Mesko-Rol. Zapewniając wsparcie w finansowaniu zakupów dokonywanych przez klientów, Roltechnik podjął współpracę z VB Leasing i Lukas Bankiem. Poprzez firmę Agrainvest klienci firmy mogą również skorzystać z doradztwa rolniczego.

Rolnicy przybyli na Dni Otwarte z Roltechnik, oprócz konsultacji z przedstawicielami producentów, których produkty znajdują się w ofercie firmy, mieli również okazję zobaczyć jak sprawdzają się w polu dwie maszyny oferowane przez firmę Kuhn. <img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/foto2-www.JPG align=right width=200Pierwszy na pożniwne ściernisko wjechał pług obracalny, zawieszany, 4 korpusowy przeznaczony do współpracy z ciągnikami o średniej mocy pomiędzy 120 a 140 KM o nazwie Multi Master 112 T-4. Następnie odbył się pokaz agregatu uprawowo – siewnego Integra GII 3 m. Po pokazie konstrukcję maszyn i ich zalety dokładnie omówił Ireneusz Dobrowolski (na zdjęciu obok), przedstawiciel firm Kuhn na Polskę Płn.

Podczas imprezy rolnicy mogli również zasięgnąć informacji na temat ubezpieczeń rolnych udzielanych przez przedstawicieli PZU S.A..

Odbył się także pokaz myjki wysokociśnieniowej Threm C 13/180 Kränzle z zużyciem profesjonalnej chemii czyszczącej Tenzi.

Tekst i foto: M. Simiński/WRP
współpraca: A. Arabska/WRP

Podpisy do zdjęć:Foto1: Dominika Suska – właściciel firmy Roltechnik oraz Michał Błażewicz – pełnomocnik i kierownik sprzedaży.
Foto2: Ireneusz Dobrowolski, z firmy Kuhn, omawia poszczególne elementy konstrukcyjne pługu obracalnego – Multi Master.